دستگاه-دوخت-پلاستيک
دستگاه دوخت پلاستیک چیست ؟ و چگونه کار می کند ؟
می 13, 2017
معرفي-ترازوي-فروشگاهي
ویژگی های یک ترازوی خوب برای فروشگاه چه می باشد ؟
می 15, 2017

لنز MEGA PIXEL چیست ؟

عکس لنز مگاپيکسل

لنز مگاپيکسل

    لنز MEGA PIXEL یا مگاپیکسل انواع مختلفی دارد و در انواع دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرد از جمله دوربین های مدار بسته. از آن جائی که موضوع سایت شارپ ایران تجهیزات امنیتی را شامل می شود در این مقاله تمرکز ما بیشتر روی لنز MEGA PIXEL در دوربینهای مدار بسته بسته می باشد پس با ما همراه باشید .

دوستان عزیز ! دوربین های مگاپیکسلی کیفیت و رزولیشن بیشتری نسبت به دیگر دوربین ها دارند نسبت کیفیت بین این دوربین ها آن قدر بالاست که بایستی بگویم در هنگام خرید دوربین و لنز نهایت دقت را انجام دهید .

بایستی لنز را با اساس نوع دوربین انتخاب کنیم یعنی دارای نسبت های مشخصی هستند و در صورت نداشتن تناسب میان این دو ، با افت کیفیت در تصویر مواجه خواهید شد واضح تر بگویم که  پدیده انکسار نور یا پراکندگی نور در زمان عبور از لنز غیر قابل پیشگیری است اما میتوان با انتخاب لنز مناسب تاثیر آن را به شدت کاهش داد پس  به همین خاطر که شده در انتخاب لنز به جز جنس ، بایستی به دریچه دیفراگم ان نیز توجه کنید . اسن لنزها اکثرا دارای قدرت تفکیک  بیشتر و بالاتری  نسبت به لنزهای عادی هستند و  قدرت تفکیک لنز مشخص کننده توانایی لنز در نشان دادن و عبور دادن جزئیات تصویر است . البته گفتن این نکته ضروری است که بگویم لنزهای مگا پیکسل با توجه به تفاوت های زیادی که با لنزهای معمولی دارند  پرهزینه تر و گران تر  از این لنزها هستند .

پیشنهاد  کارشناسان شارپ ایران برای انتخاب نوع لنز مگاپیکسل این است که اگر از نظر فنی در این مورد اطلاعات کافی ندارید با مشاوران نخبه این کار مشورت نمائید و از فروشگاه های معتبر نسبت به خرید پا پیش بگذارید . زمانی که یک دوربین مداربسته آنالوگ را خریداری می کنید ، نگران تاریکی ، روشنایی زیاد ، باران و دیگر عوامل مِی باشید . اما به ندرت استدلال دومی درباره لنز دارید . با رزولوشن مورد نیاز امروزی ، ممکن است لنز دوربین های مگاپیکسلی از مهمترین لوازم جانبی باشند که بسته به نوع هر دوربین مگاپیکسلی تعیین می شوند . به طور کلی اگر لنز مذکور قادر به ارائه رزولوشنی که توسط دوربین مداربسته قابل ارائه است نباشد شما به سادگی سرمایه گذاری خود برای یک دوربین با روزلوشن عالی را به هدر داده اید .

امیدوارم این مقاله مورد پسند شما باشد در زیر نیز می توانید برای نمونه چند نمونه از لنزهای مگاپیکسلی را مشاهده نمائید :

 

 

 

 

 

 

عکس لنز مگاپیکسل