مهم ترین نکات کم هزینه در طراحی فروشگاه های کوچک

کالسکه خرید
جایگاه چرخ های خرید فروشگاهی در سوپرمارکت ها
مارس 18, 2017
تصفیه هوا شارپ مدل A60
معرفی دستگاه تصفیه هوا شارپ A60
مارس 20, 2017

مهم ترین نکات کم هزینه در طراحی فروشگاه های کوچک

طراحی فضای فروشگاهی

طراحی فضای فروشگاهی

 

در این مقاله ما قصد داریم نکات کاربردی و کم هزینه در طراحی فروشگاه ها را بیان کنیم . از آن جایی که بحث طراحی و زیبایی ظاهری تاثیر مستقیمی بر فروش فروشگاه ها دارد نادیده گرفتن این مبحث تاثیرات منفی در پی خواهد داشت .

نکته اول: ترفند رنگ بندی آشکار دیوارها : منظور از رنگ بندی آشکار دیوارها در فروشگاه ها این است که دیوار ها را طوری رنگ زده شود که به چشم بیاید . و به اصطلاح دیوار فریاد و جیغ بزند اما جیغی که زیبا باشد و دل هر مشتری را با خودش همراه کند و فضایی دل پذیر ایجاد کند . در رنگ بندی و نوع تصاویر نقاشی شده بر روی دیوار باستی از مثلث رنگ بندی و روان شناسی رنگ ها استفاده شود مثلا اگر فروشگاه شما کوچک است و فضای کمتری دارد از رنگ های گرم استفاده کنید  زیرا رنگ های گرم در طراحی باعث می شوند که حجم مغازه از اندازه واقعی آن بزرگتر جلوه کند .استفاده از کاغذ های دیواری شکیل نیز به این کار کمک می کند .

 

طراحی فضای فروشگاهی

نکته دوم : استفاده از پنجره ها و افکتهای پنجره ای : این کار باعث دل بازتر به نظر رسیدن فروشگاه می شود و باعث بزرگتر جلوه دادن می شود .

نکته سوم : استفاده از ترفند آویز های زیبا : با نصب آویزهای زیبا از سقف تا کف فروشگاه باعث می شود تا چشمان مشتری به محصولات قفسه های بالایی که در ارتفاع بالا قرار دارند جلب شود و به نوعی هم آن محصولات دیده شوند و هم فروشگاه شما بزرگتر به نظر برسد .

نکته چهارم : شلوغی ایجاد نکنید : توجه کنید که فروشگاه تان را بیش از اندازه با رنگ های در هم و متناقض شلوغ نکنید. این قضیه را بویژه در مورد لوازم درشت مثل مبلمان میز و صندلی ها بیشتر رعایت کنید. همچنین با چیدنِ لوازم بیش از اندازه و نامتناسب با فضای فروشگاهتان، فضا را خفه و دست و پاگیر نکنید.

نکته پنجم : فقط قفسه زدن محصول شما را معرفی نمی کند : فقط از قفسه های دیواری استفاده نکنید شما می توانید مثل خیلی از فروشگاه ها از کف زمین هم استفاده کنید .شما میتوانید با قرار دادن میز و باکس های مخصوص و چیدن محصولات تان در آن از این محوطه نیز استفاده کنید .این کار به جذابیت فروشگاه شما نیز کمک می کند .

نکته ششم : استفاده از قفسه هایی که قابلیت جابه جایی دارند : این قفسه ها نسبت به قفسه های دیواری ،کاربرد بیشتری دارند و در صورت تغییر دکوراسیون ،کمک بسیار خوبی به شما خواهند کرد .

نکته هفتم : استفاده از نورپردازی قوی : نور کافی نقش مهمی در طراحی یک فروشگاه دارد  نور کافی بایستی به همه جای فروشگاه برسد . هر چه از چراغ های تزئینی و رنگی بیشتری استفاده کنید فروش شما نیز بیشتر خواهد شد .

طراحی فضای فروشگاهی

طراحی فضای فروشگاهی