جایگاه چرخ های خرید فروشگاهی در سوپرمارکت ها

پوز فروشگاهی یا کامپیوتر
برای فروشگاه شما پوز فروشگاهی بهتر است یا کامپیوتر ؟
مارس 15, 2017
طراحی فضای فروشگاهی
مهم ترین نکات کم هزینه در طراحی فروشگاه های کوچک
مارس 19, 2017

جایگاه چرخ های خرید فروشگاهی در سوپرمارکت ها

کالسکه خرید

کالسکه خرید

این یک قانون است قانونی که می گوید هر چه تنوع محصولات سوپرمارکت یا هایپرمارکت  شما بیشتر باشد نیاز بیشتری به استفاده از چرخ خرید فروشگاهی در فروشگاه خود دارید چون اگر مشتری فقط و فقط برای خریدن یک محصول به شما مراجعه کرده است جذابیت در تنوع محصولات شما دل مشتری را خواهد برد و باعث می شود که چند محصول دیگر هم خریداری کند .اگر مشتری چند محصول خریداری کند قطعا برای انتقال به قسمت صندوق فروشگاه نیاز به چرخ خرید فروشگاهی یا همان کالسکه های خرید دارد .

در نتیجه اهمیت چرخ های خرید فروشگاهی بر کسی پوشیده نیست . حال اگر شما قصد خرید این محصول پرفروش و ضروری را دارید به کدام ویژگی این کالسکه ها اهمیت می دهید؟ زیبایی آن ، رنگ آن ، اندازه ی آن یا …

 

چیدمان فروشگاه

در این جا ما به کالسکه های موجود در ایران می پردازیم چون در کشورهای پیشرفته ای مثل ایالات متحده امریکا ، ژاپن و کره تکنولوژی این محصول بسیار پیشرفته است و قابل مقایسه با محصولات استفاده شده در ایران نیستند . خلاصه اینکه ما در ایران زندگی می کنیم پس در مورد ویژگی های یک کالسکه خرید از نوع ایرانی بگوئیم منطقی تر به نظر می آید .

ویژگی اول : گنجایش : یک کالسکه خرید خوب باید گنجایش خوبی داشته باشد البته بر اساس نیاز و کشش فروش فروشگاه شما در آن منطقه.

البته رابطه ی گنجایش کالسکه خرید فروشگاهی به صورت خطی نیست یعنی همیشه گنجایش و ظرفیت بیشتر دلیل بر بهتر بودن آن محصول نیست . مثلا ما چرخ خرید ویژه کودکان داریم که هم سایز آن کوچک است و هم گنجایش کمتری دارد که بر اساس ویژگی های فیزیکی و روان شناسی طراحی و تولید می شود .

کالسکه خرید

ویژگی دوم : وزن : چرخ سنگین تر ، جابه جایی سخت تری دارد و مشتری را کلافه می کند و در ناراضی بودن آن تاثیر غیر مستقیم دارد .

ویژگی سوم : چرخ های روان و محکم : حرکت کالسکه خرید در فروشگاه بایستی روان باشد. و در ضمن استحکام کافی داشته باشد. به دلیل این که قیمت تعمیر هر گونه وسیله ای برای شما گران تمام خواهد شد پس استحکام چرخ ها خیلی مهم و ضروری به نظر می رسد چون معمولا اولین وسیله ای که از این محصولات خراب می شود چرخ های آن می باشد که اگر فلزی باشد خیلی بهتر است .

ویژگی چهارم : پهنای آن : با توجه به فاصله میان ردیف های قفسه های فروشگاه ، بایستی کالسکه خود را انتخاب و خریداری نمود .

ویژگی پنجم : رنگ و طراحی ظاهری : رنگ و طراحی این گونه کالسکه ها باید طوری باشد که مشتری برای استفاده از آن ها ترغیب شود .

ویژگی ششم : قیمت