چیدمان فروشگاه
راهنمای چیدمان محصولات در قفسه فروشگاهی
مارس 12, 2017
سیستم های مدار بسته شبکه یا ip
سیستم های مدار بسته شبکه یا آی پی از چه چیز هایی تشکیل شده است ؟
مارس 14, 2017

فروش در شرایط بد اقتصادی بازار

فروش در شرایط بد

فروش در شرایط بد

وقتی که بازار اقتصادی کشور شما  به هم می ریزد و به سمت رکود حرکت می کند تاثیراتش را بر فروش فروشگاه و کسب و کار شما هم می گذارد که طبیعتا تاثیرات آن منفی خواهد بود . در این شرایط شما اگر خود را برای زمان رکود بازار آماده نکرده باشید ناخواسته فشار اقتصادی خود را به دوش مشتری خواهید انداخت .اما نکته این جاست که گریبانگیر شدن مشتری در این اوضاع به سود هیچ کس نیست و باعث می شود که این تاثیرات منفی بیشتر و بیشتر شود.

در این شرایط اخلاق و رفتار مشتری نیز ناخواسته عوض می شود مثلا بیشتر از قبل می خواهد که وسیله ای را که می خواهد خریداری کند را برایش آزمایش کنید .مشتری از جاهای مختلف و حتی فروشگاه های رقیب شما قیمت محصول موردنظرش را استعلام می کند . وبه نوعی نسبت به شما و فروش شما ،اعتمادش کمتر می شود . حال شما باید چه کارهایی انجام دهید تا  در این شرایط رکود اقتصادی ،فروش خوبی داشته باشید . ما یرای شما سه راهبرد کاربردی پیشنهاد می کنیم از جمله حفظ و نگهداری مشتری های فعلی ، فروش جدید و توسعه روابط.

برای حفظ و نگه داشتن مشتری هایی که بیشترین خرید را از شما داشته اند کافی است با آن ها جلسات دوره ای با آن ها داشته باشید البته با افراد کلیدی و مهم آن شرکت ها و مشتری ها .ما به شما پیشنهاد می کنیم هر شش ماه حداقل یک بار با آن ها جلسه بگیرید چون رقبای شما نیز به فکر جلب مشتری های جدید هستند و چه بسا که بتوانند مشتری شما را از آن خود کنند.

برای فروش جدید چه کاری باید انجام داد ؟  فروشندگان باید به دنبال شناسایی و سوژه یابی مشتریان جدید جهت توسعه فروش یاشند. یکی از راهکارهای توسعه فروش معرفی هایی است که از سوی مشتریان صورت می گیرد. تحقیقات نشان می دهد که اگر بدون معرفی با سوژه ها تماس بگیرید تنها دو درصد امکان صحبت کردن با آنها وجود دارد ، اما اگر توصیه شده باشید احتمال موفقیت تا ۶۰ درصد افزایش پیدا می کند.

برای توسعه روابط چه کاری باید انجام داد ؟ اولین کاری که باید انجام داد به خریداران فعلی حجم محصول بیشتری بفروشید . دومین کاری که به شما پیشنهاد می کنیم این است همزمان با فروش محصولات اصلی ، محصولات اضافی را هم بفروشید . آخرین پیشنهادی که در این رابطه برای شما داریم این است که به بخش‌ها و زیرمجموعه‌های دیگر یک شرکت محصولاتتان را بفروشید .

امیدواریم در شرایط رکود  اقتصادی بهترین فروش را داشته باشید .