دوربین مداربسته شبکه یا دیجیتال: وظیفه ی اصلی دوربین ها دریافت تصاویر به سیستم می باشد .

دستگاه NVR یا سرور:یکی از اجزای اصلی و مهم سیستم های مدار بسته شبکه می باشد که به نوعی می توان گفت که سرور مرکزی سیستم مداربسته است و تصاویر را دریافت  و  ضبط می کند و  نمایش می دهد.

هارد دیسک: درون دستگاه NVR قرار می گیرد و حافظه ی دستگاه محسوب می شود و هر چه مقدار حجم ذخیره آن بیشتر باشد تصاویر بیشتری را می توان در خود ذخیره نماید .

منبع تغذیه دوربین ها: نوعی تغییر دهنده ی ولتاژ می باشد که  ولتاژ برق شهری را به دوازده ولت تغییر میدهد تا امکان تغذیه دوربین ها فراهم شود.

سوئیچ: استفاده از این وسیله الزامی نیست  ولی استفاده از آن خیلی رایج است. سوئیچ در واقع نقش انشعاب دهنده را در این سیستم بازی می کند.

کابل شبکه: همانطور که از نامش پیداست وظیفه ی انتقال اطلاعات بین دوربین ها و شبکه را برعهده دارد  .

کابل برق: وظیفه انتقال برق از منبع تغذیه تا دوربین را برعهده دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که  در صورتی که دوربین های به صورت POE در این سیستم تغذیه شوند نیازی به استفاده از منبع تغذیه نخواهد بود.

اتصالات شبکه: فیش های مورد نیاز برای اتصال کابلها به تجهیزات می باشد .

داکت: یک حفاظ معمولا پلاستیکی بلند است که وظیفه حفاظت کابها را در محیطهای مسقف بر عهده دارد.که در اکثر اوقات دارای یک درب هستند .

لوله فلکسی: لوله ای انعطاف پذیر و معمولا فلزی با روکشی پلاستیک است. که وظیفه حفاظت کابلها را در محیطهای غیر مسقف برعهده دارد.

لوله فلزی: لوله ای غیر منعطف است که وظیفه حفاظت کابلها را برعهده دارد. لوله فلزی دسترسی به کابلها به صورت مستقیم را غیر ممکن می کند.

باکس پلاستیکی: معمولا برای جا دادن آداپتور دوربین ها و اتصالاتش در کنار دوربین و یا بین انشعابات کابلها برای پوشش دادن سربندیها نصب می شود.

UPS: وظیفه تامین برق در صورت قطع برق شهر را برعهده دارد.

رک: رک وظیفه حفاظت فیزیکی از دستگاه NVR یا سرور را برعهده دارد.

میکروفن: کار دریافت صدا را انجام می دهد .