راهنمای چیدمان محصولات در قفسه فروشگاهی

راه های کنترل موجودی
راه های کنترل موجودی در فروشگاه ها
مارس 12, 2017
فروش در شرایط بد
فروش در شرایط بد اقتصادی بازار
مارس 13, 2017

راهنمای چیدمان محصولات در قفسه فروشگاهی

چیدمان فروشگاه

چیدمان فروشگاه

آیا فروشگاه شما بهترین فروشگاه منطقه است ؟ اگر شما این سوال را از هر فروشگاه داری بپرسید به شما چه جوابی می دهد ؟ شک نکنید پاسخ آن ها مثبت است . قطعا همه ی آن ها نمی توانند هم زمان رتبه ی یک فروش در آن منطقه باشند پس پاسخ آن ها درست نیست . پس باید این سوال را از مشتریان همان فروشگاه ها پرسید که آیا فلان فروشگاه بهترین فروشگاه منطقه است ؟

پاسخ مشتری تعیین کننده ی فروش اصلی هر فروشگاهی است . هر مشتری پارامترهای خاصی را به نمره دهی و انتخاب یک فروشگاه را مد نظرش دارد. پارمترهای مثل قیمت ارزان و تخفیف ها ، احترام به مشتری ، تنوع محصولات ، طراحی چیدمان و …. . در این مقاله ما به پارامتر طراحی چیدمان محصولات در قفسه ها اشره می کنیم و در مقالات دیگر به دیگر پارامترها اشاره می کنیم .

تمام اقلامی که در قفسه فروشگاهی چیده می شود باید به شکلی باشند که قسمت جلوی کالا رو به مشتری باشد . چشم انسان اقلام بزرگتر که کنار هم چیده می شوند را به راحتی می بیند ، بنابراین  در قفسه باید ۳ یا ۴ رشته مرتبط از همان محصول چیده شود .

شش قانون کاربردی  برای چیدمان بهتر  محصولات در قفسه های فروشگاهی وجود دارد از جمله : قانون دسترسی راحت ، قانون ردیف اول  ، قانون نظافت و بهداشت ،قانون قفسه های پر ، قانون بسته بندی و قانون حراج .

 

چیدمان فروشگاه

قانون دسترسی راحت : فراموش نکنید که مشتری کالایی که دسترسی به آن آسان تر و راحتتر است را انتخاب می کند، کالای طبقات بالای قفسه ها در طول زمان دور انداخته می شوند زیرا هیچکس برای چیزی که نمی بیند تلاش نمی کند ؛ برای جلوگیری از افتادن اقلام سنگین و یا شکستن قفسه ها به طور معمول در طبقات پایین قفسه فروشگاهی اقلام سنگین و در طبقات بالا اقلام سبک چیده می شود.

قانون ردیف اول :  کالایی که در جلوی چشمان مشتری به نمایش گذاشته می شوند در طول روز بیشتر به فروش میرسد. و اقلامی که تاریخ انقضاء آنها زودتر به اتمام می رسد برای زودتر فروخته شدن در ردیف اول چیده می شوند.

قانون نظافت و بهداشت :  چون بیشتر اقلام قفسه های فروشگاه مواد غذایی است یکی از قوانین ضروری آن رعایت بهداشت اقلام می باشد . به طور منظم سبد میوه و سبزی ، قفسه ها و جعبه های اقلام ، مرتب و تمیز شود زیرا هیچ کدام از مشتری ها از قفسه هایی که پر از گرد و غبار و لکه است خرید نمی کند .

قانون قفسه های پر : در قفسه های پر ، اقلام زودتر به فروش می رسد ؛ به شما پیشنهاد میشود که قفسه ها خالی باقی نمانند . هرچه کالا متنوع تر و زیاد تر باشد مشتری هم بیشتر می شود .

قانون بسته بندی : به طور متوسط صرف وقت مشتری برای خرید در فروشگاه ۲۵-۳۰ دقیقه است . در طی این زمان هرچیزی که اول به چشم مشتری بخورد می خرد . بسته بندی و رنگ بندی کالاها باعث زودتر فروخته شدن  کالا ها می شود .

چیدمان فروشگاه

قانون حراج :  همیشه در ردیف های جلویی باید کالاهایی که قیمت مناسب دارند و یا در حراج هستند چیده شود که باعث شود مشتری ها نسبت به فروشگاه ذهنیت خوبی داشته باشند . قیمت مناسب مشتریان را به مشتری همیشگی تبدیل می کند .

 

چیدمان فروشگاه