راهنمای چیدمان محصولات در قفسه فروشگاهی

راه های کنترل موجودی
راه های کنترل موجودی در فروشگاه ها
۲۲ , اسفند , ۱۳۹۵
فروش در شرایط بد
فروش در شرایط بد اقتصادی بازار
۲۳ , اسفند , ۱۳۹۵

راهنمای چیدمان محصولات در قفسه فروشگاهی

چیدمان فروشگاه

چیدمان فروشگاه

آیا فروشگاه شما بهترین فروشگاه منطقه است ؟ اگر شما این سوال را از هر فروشگاه داری بپرسید به شما چه جوابی می دهد ؟ شک نکنید پاسخ آن ها مثبت است . قطعا همه ی آن ها نمی توانند هم زمان رتبه ی یک فروش در آن منطقه باشند پس پاسخ آن ها درست نیست . پس باید این سوال را از مشتریان همان فروشگاه ها پرسید که آیا فلان فروشگاه بهترین فروشگاه منطقه است ؟

پاسخ مشتری تعیین کننده ی فروش اصلی هر فروشگاهی است . هر مشتری پارامترهای خاصی را به نمره دهی و انتخاب یک فروشگاه را مد نظرش دارد. پارمترهای مثل قیمت ارزان و تخفیف ها ، احترام به مشتری ، تنوع محصولات ، طراحی چیدمان و …. . در این مقاله ما به پارامتر طراحی چیدمان محصولات در قفسه ها اشره می کنیم و در مقالات دیگر به دیگر پارامترها اشاره می کنیم .

تمام اقلامی که در قفسه فروشگاهی چیده می شود باید به شکلی باشند که قسمت جلوی کالا رو به مشتری باشد . چشم انسان اقلام بزرگتر که کنار هم چیده می شوند را به راحتی می بیند ، بنابراین  در قفسه باید ۳ یا ۴ رشته مرتبط از همان محصول چیده شود .

شش قانون کاربردی  برای چیدمان بهتر  محصولات در قفسه های فروشگاهی وجود دارد از جمله : قانون دسترسی راحت ، قانون ردیف اول  ، قانون نظافت و بهداشت ،قانون قفسه های پر ، قانون بسته بندی و قانون حراج .

 

چیدمان فروشگاه

قانون دسترسی راحت : فراموش نکنید که مشتری کالایی که دسترسی به آن آسان تر و راحتتر است را انتخاب می کند، کالای طبقات بالای قفسه ها در طول زمان دور انداخته می شوند زیرا هیچکس برای چیزی که نمی بیند تلاش نمی کند ؛ برای جلوگیری از افتادن اقلام سنگین و یا شکستن قفسه ها به طور معمول در طبقات پایین قفسه فروشگاهی اقلام سنگین و در طبقات بالا اقلام سبک چیده می شود.

قانون ردیف اول :  کالایی که در جلوی چشمان مشتری به نمایش گذاشته می شوند در طول روز بیشتر به فروش میرسد. و اقلامی که تاریخ انقضاء آنها زودتر به اتمام می رسد برای زودتر فروخته شدن در ردیف اول چیده می شوند.

قانون نظافت و بهداشت :  چون بیشتر اقلام قفسه های فروشگاه مواد غذایی است یکی از قوانین ضروری آن رعایت بهداشت اقلام می باشد . به طور منظم سبد میوه و سبزی ، قفسه ها و جعبه های اقلام ، مرتب و تمیز شود زیرا هیچ کدام از مشتری ها از قفسه هایی که پر از گرد و غبار و لکه است خرید نمی کند .

قانون قفسه های پر : در قفسه های پر ، اقلام زودتر به فروش می رسد ؛ به شما پیشنهاد میشود که قفسه ها خالی باقی نمانند . هرچه کالا متنوع تر و زیاد تر باشد مشتری هم بیشتر می شود .

قانون بسته بندی : به طور متوسط صرف وقت مشتری برای خرید در فروشگاه ۲۵-۳۰ دقیقه است . در طی این زمان هرچیزی که اول به چشم مشتری بخورد می خرد . بسته بندی و رنگ بندی کالاها باعث زودتر فروخته شدن  کالا ها می شود .

چیدمان فروشگاه

قانون حراج :  همیشه در ردیف های جلویی باید کالاهایی که قیمت مناسب دارند و یا در حراج هستند چیده شود که باعث شود مشتری ها نسبت به فروشگاه ذهنیت خوبی داشته باشند . قیمت مناسب مشتریان را به مشتری همیشگی تبدیل می کند .

 

چیدمان فروشگاه