راه های بالا بردن عمر باتری ترازوهای فروشگاهی و صنعتی

PDA
PDA یا Hand Held یا Mobile Computer یا Data Collector چیست ؟
آوریل 9, 2017
لمیناتور یا پرس کارت چیست ؟
دستگاه لمینیتور یا پرس کارت چیست ؟
آوریل 11, 2017

راه های بالا بردن عمر باتری ترازوهای فروشگاهی و صنعتی

Balance

Balance

باتری ترازو یا Battery Balance در ترازو های  فروشگاهی و ترازوهای صنعتی بسیار با اهمیت است چون  وقتی که با این دستگاه کار می کنید و برق ناگهان قطع شود اگر باتری ترازو وجود نداشته باشد یا خراب باشد ترازو خاموش می شود . در این جا نکته ای که وجود دارد این است که هر چه باتری ترازو با کیفیت تر باشد از این گونه اختلالات کم می کند .

باتری با کیفیت تر ، بر عمر دستگاه ترازوی شما تاثیر می گذارد هر چه باتری بهتر باشد عمر  دستگاه شما نیز بالاتر می رود ولی متاسفانه خیلی از کسانی که از ترازوهای فروشگاهی استفاده می کنند اهمیت خاصی به مقوله باتری نمی دهند . ترازوهای  فروشگاهی دارای باتری پشتیبان داخلی هستند که  در زمان قطع شدن برق ، بدون وقفه به کار وزن کردن ادامه خواهد داد و میتواند تا حداقل چهار ساعت بدون نیاز به برق شهری کار کند . باتری ترازو به دلیل داشتن شارژری با قدرت حفظ برق به مدت چهار  الی شش ساعت ، بیش از ساعت ذکر شده توان نگه داری برق را ندارد ، در ترازو دیجیتال در تمامی مدل ها می توان از یک نوع باتری استفاده کرد و بر حسب نوع شارژر مدت زمان نگه داری برق را مشخص کرد  و جالب است بدانید که  نوع باتری در ترازو صنعتی و ترازو فروشگاهی و حتی در باسکول تفاوتی با هم ندارد  و از یک نوع باتری استفاده می شود .

وقتی که برق منطقه شما به هر دلیلی قطع شود باتری داخلی شروع به فعالیت می کند و در این هنگام است که لامپ کوچک روی نمایشگر ترازو روشن می شود .  باتری ترازو دیجیتال و مدار الکترونیک ترازو ، نیاز به هیچ گونه عملیات سرویس و نگهداری ندارد ولی رعایت نکاتی که در  زیر برای شما توضیح خواهیم داد  سبب بالا تر رفتن طول عمر باتری ترازو و نیز امکان استفاده ی طولانی تر از ترازو در حالت قطع برق شهر خواهد شد :

نکته اول : زمانی که  از ترازو در حالت عادی استفاده می کنید  ، اطمینان پیدا کنید که ترازو حتما به پریز برق شهر متصل باشد  یعنی روی حالت باتری نباشد تا از باتری استفاده ی کمتری شود و طول عمرش بیشتر شود .
نکته دوم : وقتی که برق قطع می شود  از روشن گذاشتن بدون دلیل ترازو خودداری کنید ، و اگر  زمان کوتاهی با ترازو کار  ندارید ،  نمایشگر ترازو را خاموش کنید .
نکته سوم : چون  کار شارژ باتری حتی در زمان خاموش بودن ترازو نیز انجام  می شود  ، در زمان خاموش شدن ترازو ، دو شاخه آن را از پریز خارج نکنید .
نکته چهارم : پس از هر بار قطع برق و استفاده از باطری ترازو لازم است باتری شارژ  صد در صد شود ، برای این کار لازم است  بین هر دو بار متوالی استفاده از باتری ، دستگاه باید برای زمان کافی به برق شهر متصل کنید .
نکته پنجم : جهت بالا بردن طول عمر مفید باتری ترازو کافی است که برای زمان طولانی بی استفاده نماند ، در صورتیکه از ترازو در محلی استفاده می نمایید که با قطعی متوالی برق مواجه نیستید ، هفته ای یک بار دو شاخه ی ترازو را از پریز برق بیرون بکشید و دستگاه را با باتری داخلی روشن نمایید تا باتری ترازو کاملا خالی شود سپس ترازو را دوباره به برق شهر متصل کنید .

 

خرید و سفارش  بهترین ترازو و باسکول ها در ایران