نکات مهم در هنگام خرید دستگاه سیمی کن

معرفی لیبل پرینتر Delta 4200
معرفی لیبل پرینتر Delta 4200
سپتامبر 15, 2019
خرید استند و قفسه خشکبار و آجیل 12 خانه
چرا باید از استند خشکبار و حبوبات استفاده کنیم؟
ژانویه 21, 2020

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه سیمی کن

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه سیمی کن

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه سیمی کن

با آغاز فصل مدارس و دانشکاه ها، دستگاه های سیمی کن کتاب، همواره یکی از محصولات پر فروش فروشگاه اینترنتی شارپ ایران هستند. در این مقاله سعی می کنیم شما را با این دستگاه ها بیشتر آشنا کنیم.

ابتدا فرآیند صحافی کردن را توضیح می دهیم. صحافی کردن عملی است که به وسیله آن از برگه های چاپ شده ، کتاب و جزوه تهیه می شود. در صحافی کردن، شما با قراردادن صفحات در کنار یکدیگر و محکم کردن آن ها به هم، یک کتاب می سازید. صحافی کردن علاوه بر اینکه کتاب ها و جزوات شما را سالم نگه می دارد، سبب می شود تا آن ها همیشه منظم باقی بمانند و خواندن آن ها برای شما آسان تر شود. صحافی کردن روش های مختلفی دارد. یکی از روش های متداول صحافی، سیمی کردن است. در روش سیمی کردن ، شما در برگه ها سوراخ هایی را ایجاد می کنید و سپس با گذراندن سیم فنر مانندی از تمام آن سوراخ ها  ، آن ها را به یکدیگر محکم می کنید.

انواع دستگاه سیمی کن

دستگاه های سیمی کن به چند مدل تقسیم می شوند. رایج ترین ها فلزی مارپیچ، فلزی دوبل و پلاستیکی می باشند.

برای سیمی کردن کتاب ها و جزوات، عمدتاً از دستگاه های فلزی مارپیچ استفاده می شود زیرا هم قیمت مناسبی دارد و هم سیم آن به راحتی در بازار پیدا می شوند.

برای خرید دستگاه های سیمی کن باید به چند موضوع توجه کرد.

ابتدا ظرفیت و نوع پانچ آن دستگاه است. در فرآیند پانچ، تعدادی از صفحات سوراخ می شوند. ظرفیت پانچ دستگاه ها معمولاً از ۱۲ برگ است به بالا.

http://sharpiran.org/wp-content/uploads/2018/08/02.jpg

نوع پانچ کردن هم معمولاً دستی است و البته دستگاه هایی که پانچ آنها برقی است، قیمت بیشتری دارند.

از دیگر نکاتی که هنگام خرید دستگاه سیمی کن باید به آن توجه داشت، ظرفیت و نوع سیم اندازی آن است. ظرفیت سیم اندازی دستگاه ها از ۱۰۰ برگ شروع می شود و تا ۵۰۰ برگ و بیشتر ادامه پیدا می کند. همچنین دستگاه های ارزان تر، کتاب را به صورت دستی سیمی می کنند(مثل مدل ۳۲۰) و دستگاه های گران تر به صورت برقی این کار را انجام می دهند(مثل مدل ۹۰۸۰ و ۳۲۸).

شارپ ایران مفتخر است که فروش انواع دستگاه های سیمی کن را عهده دار است. برای کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس بگیرید.

۰۲۱۳۳۷۹۶۹۴۸
۰۲۱۳۳۳۵۷۴۳۹
۰۲۱۳۳۳۵۷۱۲۸
۰۹۱۲۱۷۶۸۶۶۲