آیا ترازو و باسکول دیجیتال بهترین است ؟

میز چک اوت صندوق فروشگاهی چیست ؟
میز چک اوت صندوق فروشگاهی چیست ؟
آوریل 3, 2017
نویز دوربین مدار بسته
روش های برطرف کردن نویز در دوربین های مدار بسته چگونه است ؟
آوریل 6, 2017

آیا ترازو و باسکول دیجیتال بهترین است ؟

ترازو و باسکول دیجیتال

ترازو و باسکول دیجیتال

 

 

در قدیم برای وزن کردن از ترازوی کفه ای یا باسکول قپانی استفاده می شد که می توان گفت که  احتمال خطا وجود داشته است چون ترازو های دو کفه ای توسط سنگ هایی با ظرفیت مشخص و تنظیم شده عملیات توزین را انجام می دادند که  این سنگ ها با اندازه های مختلف نسبت وزن سنگ ها ، اندازه ی ترازو ها طراحی می شد ، در واقع می توان گفت که این سنگ ها برای کالیبره کردن ترازوی دیجیتالی امروزی هم مورد استفاده قرار می گیرند . استفاده از ترازوها و باسکول های  دیجیتال از جهات مختلفی اهمیت دارد  ترازوی دیجیتالی دارای حساسیت بالا در وزن کردن است ، که با محاسبه ی دقیق وزن در زمان بسیار کمی در بیشتر فروشگاه ها  جای ترازوهای قپانی را گرفته اند و به نوعی می توان گفت که خود را اثبات کرده اند . ترازو های بارکد زن و ترازو های لیبل پرینتر جدیدترین ترازو در صنعت ترازوی دیجیتال هستند که علاوه بر صدور فاکتور فروش ، امکان پرینت لیبل و تولید بارکد واقعی را نیز دارد که در بیشتر  کارخانه های صنعتی در قسمت بسته بندی نیاز به ترازوی دیجیتالی وجود دارد که علاوه بر وزن کردن امکان تولید بارکد وجود دارد و اطلاعات توزین با نام کالا بروی محصول ثبت می شود .این ترازو ها  شرایطی را فراهم می کند که با وزن کردن کالا اطلاعاتی مثل : نام کالا ، وزن ، قیمت کالا به همراه بارکد به صورت لیبل تولید شود و بروی کالای وزن شده ثبت شود .

ترازو و باسکول دیجیتال

یکی از تفاوت های مهم و اساسی میان باسکول و ترازوی دیجیتال با باسکول و ترازوی قدیمی و کفه ای در این است که با خرید کردن باسکول و ترازوی دیجیتال ، علاوه بر این که هزینه ای پرداخت نمی کنید بلکه مبلغ قابل توجهی نیز صرفه جویی خواهید کرد مثلا  دقت ترازوی دیجیتال دو گرم ولی  ترازو کفه ای با دقت حداقل ده  و حتی ضعیف تر  می باشد .در نتیجه  می توان گفت در هر توزین شما چیزی حدود ده گرم دقیقتر توزین کرده و این مقدار در حساب فروشگاه باقی می ماند و صرفه جویی کرده اید که این مسئله در وزن های بیشتر مقدار بیشتری محاسبه می شود ، مقدار ده گرم اشتباه ترازو در روز پنجاه بار تکرار گردد و در ماه حدود صد و پنجاه کیلو گرم از حساب فروشگاه کسر شده که این موجب زیان محسوب می شود . گفتن این نکته نیز مهم است که  از جهتی نیز ظاهر زیبا و شکیل ترازو دیجیتالی باعث زیبایی محیط فروشگاه در نهایت موجب رضایت مشتری نیز می گردد .

از ویژگی های مهم ترازوی دیجیتالی می توان به  توزین دقیق کالا ، محاسبه قیمت کالا ، قابل استفاده با برق و باطری با شارژ اتوماتیک، چهل و هشت حافظه مستقیم و چهارصد حافظه غیر مستقیم ، امکان کارکرد هماهنگ با صندوق فروشگاهی و سیستم فروشگاهی پوز اشاره کرد .

ترازوی دیجیتال به دلیل تولید و چاپ بارکد کالای وزن شده به صورت تک تک بر روی فاکتور در فروشگاه های بزرگ بسیار کارآمد می باشد ، در هر بارکد چاپ شده نام کالا ، وزن ، قیمت کالا و مبلغ کل را ذخیره می نماید و بارکد تولید شده توسط بارکد خوان ، اطلاعات را به صندوق انتقال می دهد . ترازوهای دیجیتال با دقت بسیار مناسب و مقاومت بالای بدنه ، بهترین ترازوهای فروشگاهی به حساب می آیند .

خرید و سفارش بهترین ترازو ها و باسکول های دیجیتال در ایران