دستگاه تستر اسکناس و پول چیست و چه مزایایی دارد ؟

گیوتین یا کاتر دستی
گیوتین چیست ؟
می 16, 2017
معرفی کامل ماشین حساب SHARP مدل CS2130
می 17, 2017

دستگاه تستر اسکناس و پول چیست و چه مزایایی دارد ؟

دستگاه-تست-اسکناس

دستگاه-تست-اسکناس

دستگاه تست اسکناس یا تستر اسکناس موضوعی که جایش در مقاله های دانشنامه سایت خالی بود و کمبود آن حس می شد .بارها از سراسر ایران مشتریان از ما تقاضای مشاوره در امر خرید این دستگاه  را داشته اند که باعث شد دانشنامه ی آن را برایتان بنویسم .

کافی است که بدانید سریع ترین راه و مطمئن ترین راه برای سالم بودن و جعلی نبودن اسکناس و تراول ، استفاده از همین دستگاه است . شارپ ایران افتخار دارد که بهترین دستگاه های تست اسکناس را در تهران و شهرستان ها به هموطنان گرامی عرضه می کند . برای آگاهی بیشتر در مورد این دستگاه همراه ما باشید .

بیشترین فروش ما به بانک ها ، صرافی ها و فروشگاه های بزرگ در ایران بوده است چون که دستگاه تست اسکناس یکی از پرکاربرد ترین و ضروری ترین لوازم در تجهیزات فروشگاهی، بانکی و صرافی هاست. هر چند در چند سال اخیر همزمان با گسترش سیستم بانکداری الکترونیکی، پول تا حد زیادی در مبادلات اقتصادی روزمره یا همان خرید و فروش خودمان کمرنگ شده است اما در هر صورت جلوگیری از هر ضرر و زیان مالی که بابت استفاده از اسکناس های تقلبی به وجود می آید لازم است که حتما از این دستگاه استفاده شود.

این دستگاه به وسیله تشعشع امواج فرابنفش یا همان uv بر روی اسکناس توسط لامپ مخصوص می تواند در کمترین زمان ممکن جعلی بودن را تشخیص دهد . در اصل از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در این دستگاه های پرکاربرد استفاده می شود .

در گذشته پول را جلوی نور قرار می دادیم و وقتی نخ وسط پول را مشاهده می کردیم مطمئن می شدیم که پولمان جعلی نیست ولی واقعیت این است که پول های که اکنون تولید می شود دارای ده ها نکات امنیتی هستند و فقط از یک نخ استفاده نمی شود و همین جاست که ارزش و جایگاه تسترهای اسکناس معلوم می شود .

کاغذ پول که کاغذ معمولی نیست و گاهی در یک کاغذ از چند نوع ماده ی مختلف مثل فلورسنتی و … استفاده می شود که تشخیص آن فقط با دستگاه های تست اسکناس مقدور می باشد جالب است بدانید که  یک کار تخصصی دیگر که در سازمان تولید اسکناس  انجام می‌شود این است که طراحی تمامی اسناد امنیتی با نرم‌افزارهای امنیتی اجرا می‌شود و در این کار سعی بر این است که طراحی‌ها از نوع خطی باشد. در این نوع طراحی ، از خط‌های فوق‌العاده نازک در حد یک دهم میلیمتر و نازک‌تر استفاده می‌شود . تمام تصاویری که روی اسناد دیده می‌شود ، خطی است و به علت نزدیکی فاصله این خطوط به هم حتی زیر اسکنر‌ها و دستگاه‌های کپی بسیار دقیق هم قابل تفکیک و شناسایی  نیست و طراحی خطی تبدیل به حالت نقطه‌ای می‌شود . پس با اسن حا باید گفت که  ما راهی نداریم جز استفاده از تستر های اسکناس !

 

خرید بهرین تسترهای اسکناس در ایران