رول کاغذ حرارتی هانسول کره
معرفی رول کاغذ حرارتی هانسول کره
مارس 7, 2017
ترازوی آزمایشگاهی
ترازوی آزمایشگاهی چیست ؟
مارس 9, 2017

معرفی کشوی پول یا pos money box

کشوی پول

کشوی پول

 

کشوی پول به زبان محبوب و جهانی انگلیسی POS  MONEY BOX  گفته می شود . این دستگاه  یکی از مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات برای فروشگاه ها می باشد .

این دستگاه در زیر کامپیوتر یا صندوق فروشگاهی نهاده می شود و وقتی که درب آن که به صورت کشویی باز می شود دارای سلول یا خانه هایی خالی برای قرار گرفتن پول ها می باشد . اندازه ی این خانه ها به اندازه ی سایز پول ها طراحی شده است . و در ایران در دو نوع دلاری و ریالی می باشد.

یکی از قابلیت هایی که کشو پول ها دارند این است که با فیش پرینتر ارتباط دارد یعنی زمانی که فیش به چاپ می رسد به صورت خودکار درب کشوی پول باز می شود.

جداسازی قفسه های پولی ، کار شمارش پول ها را نیز آسان تر می کند . کشو پول معمولاً دارای بدنه ساختمانی قوی و محکم می‌باشد و ممکن است با ثبت و یا یک قطعه جداگانه کامل شود که فهرست ثبت در بالای ان قرار دارد. آن از جعبه قفل شدنی بطرف عقب و جلو حرکت می‌کند و با یک دستگیره فنری محکم نگه داشته می‌شود. هنگامی که یک معامله که شامل پول نقد است به اتمام می‌رسد ، دستگاه ثبت یک شوک یا ضربه الکتریکی به یک سلونوئید می‌فرستد تا دستگیره فنری کشو را باز و بسته نماید.

برند های معروف تولید و فروش کشوی پول عبارتند از :

بیکسلون ، تایسون ، تایسو ، پوسیفلکس ، اچ پی آر تی ، پروتک ، دلتا ، نیکیتا ، محک ، ای پوز و مادیران .

کشو پول ها دارای یک دستگیره رها کردن دستی برای بازکردن کشو در صورت قطع برق می باشند .

 

کشوی پول

کشوی پول

کشوی پول

کشوی پول

کشوی پول

کشوی پول

کشوی پول

کشوی پول