لیبل پرینتر ریبون دار دلتا 4200
معرفی کامل لیبل پرینتر ریبون دار دلتا ۴۲۰۰
مارس 6, 2017
کشوی پول
معرفی کشوی پول یا pos money box
مارس 8, 2017

معرفی رول کاغذ حرارتی هانسول کره

رول کاغذ حرارتی هانسول کره

رول کاغذ حرارتی هانسول کره

 

 

قبل از هر چیز توضیحی کوتاه در مورد رول کاغذ حرارتی می دهیم : این نوع از کاغذ ها به کاغذ هایی گفته می شود که پس از دریافت حرارت از پرینتر های حرارتی  ، چاپ انجام می شود . از نکات مهم این کاغذ ها ضخامت کم آن هاست . یعنی اگر کاغذهای معمولی A4  را در نظر بگیریم ضخامت کاغذ حرارتی از A4  خیلی نازک تر است . مثل کاغذی که بعد از دریافت موجودی و تراکنش ار عابر بانک ها دریافت می کنیم .

 

کاغذ تراکنش های بانکی از نوع حرارتی است . تا به حال دقت کرده اید که پس از گذشت چند ماه رنگ روی کاغذ پاک می شود دلیلش این است که در اصل رنگی وجود ندارد . و چاپ بر اثر حرارت ایجاد شده بر روی کاغذ و ایجاد واکنش های شیمیایی است که دوام این واکنش های شیمیایی فقط چند ماه است.

متراژهای رول های کاغذ حرارتی  از بیست متر تا شصت متر و دارای طرح های گوناگونی می باشد .

در بازار کاغذ جهانی یک شرکت آسیایی یکه تازی می کند . و آن هم تولید کننده ای نیست جز شرکت هانسول کره .

دلیل یکه تازی های هانسول ، کیفیت بی نظیر کاغذ های تولیدی این شرکت است .

 

در بازار کاغذ های حرارتی در ایران ، علاوه بر هانسول ، جنس های تولیدی ایرانی و چینی نیز پیدا می شوند ولی تاکنون توانایی رقابت واقعی با هانسول را نداشته اند ام دلیل آن چیست؟

  • ماندگاری و گارانتی محصولات :اگر چرخی در بازار رول کاغذ بزنید متوجه می شوید که رول های هانسول به دلیل ماندگاری حداقل سه ساله و دوام بالای جنس آن ، با ضمانت و گارانتی به فروش می رسند ولی کاغذ های چینی و ایرانی ماندگاری لازم را ندارند و طبیعتا فروشندگان آن ها ، دست به ضمانت این گونه محصولات نمی زنند .
  • کوتینگ : سیستم کوتینگ جنس های ایران و چین ، از نوع مالشی ( به صورت قلمی بر روی کاغذ ) می باشد . ولی هانسول بر اساس به صورت یکنواخت و بر طبق سیستم spray می باشد که خروجی این کار ،اثری مثبت بر ماندگاری کاغذ به ویژه کاغذ های مخصوص بارکدخوانی می گردد .
  • گرماژ کاغذ : کاغذهای هانسول کره با گرماژ ۵۵ گرم و base کاغذ از نوع بهترین نوع کاغذ می باشد درحالی که کاغذهای چینی و ایرانی از نوع درجه ۲ یا ۳ کاغذ استفاده می کنند که این امر باعث ایجاد پرزهای فراوانی به هنگام برش کاغذ و فرسوده نمودن زودتر دستگاه ها می گردد.