لیبل پرینتر ریبون دار دلتا 4200
معرفی کامل لیبل پرینتر ریبون دار دلتا ۴۲۰۰
۱۶ , اسفند , ۱۳۹۵
مزایای صندوق فروشگاهی
مزایای استفاده از صندوق فروشگاهی
۱۸ , اسفند , ۱۳۹۵

معرفی رول کاغذ حرارتی هانسول کره

رول کاغذ حرارتی هانسول کره

رول کاغذ حرارتی هانسول کره

 

 

قبل از هر چیز توضیحی کوتاه در مورد رول کاغذ حرارتی می دهیم : این نوع از کاغذ ها به کاغذ هایی گفته می شود که پس از دریافت حرارت از پرینتر های حرارتی  ، چاپ انجام می شود . از نکات مهم این کاغذ ها ضخامت کم آن هاست . یعنی اگر کاغذهای معمولی A4  را در نظر بگیریم ضخامت کاغذ حرارتی از A4  خیلی نازک تر است . مثل کاغذی که بعد از دریافت موجودی و تراکنش ار عابر بانک ها دریافت می کنیم .

 

کاغذ تراکنش های بانکی از نوع حرارتی است . تا به حال دقت کرده اید که پس از گذشت چند ماه رنگ روی کاغذ پاک می شود دلیلش این است که در اصل رنگی وجود ندارد . و چاپ بر اثر حرارت ایجاد شده بر روی کاغذ و ایجاد واکنش های شیمیایی است که دوام این واکنش های شیمیایی فقط چند ماه است.

متراژهای رول های کاغذ حرارتی  از بیست متر تا شصت متر و دارای طرح های گوناگونی می باشد .

در بازار کاغذ جهانی یک شرکت آسیایی یکه تازی می کند . و آن هم تولید کننده ای نیست جز شرکت هانسول کره .

دلیل یکه تازی های هانسول ، کیفیت بی نظیر کاغذ های تولیدی این شرکت است .

 

در بازار کاغذ های حرارتی در ایران ، علاوه بر هانسول ، جنس های تولیدی ایرانی و چینی نیز پیدا می شوند ولی تاکنون توانایی رقابت واقعی با هانسول را نداشته اند ام دلیل آن چیست؟

  • ماندگاری و گارانتی محصولات :اگر چرخی در بازار رول کاغذ بزنید متوجه می شوید که رول های هانسول به دلیل ماندگاری حداقل سه ساله و دوام بالای جنس آن ، با ضمانت و گارانتی به فروش می رسند ولی کاغذ های چینی و ایرانی ماندگاری لازم را ندارند و طبیعتا فروشندگان آن ها ، دست به ضمانت این گونه محصولات نمی زنند .
  • کوتینگ : سیستم کوتینگ جنس های ایران و چین ، از نوع مالشی ( به صورت قلمی بر روی کاغذ ) می باشد . ولی هانسول بر اساس به صورت یکنواخت و بر طبق سیستم spray می باشد که خروجی این کار ،اثری مثبت بر ماندگاری کاغذ به ویژه کاغذ های مخصوص بارکدخوانی می گردد .
  • گرماژ کاغذ : کاغذهای هانسول کره با گرماژ ۵۵ گرم و base کاغذ از نوع بهترین نوع کاغذ می باشد درحالی که کاغذهای چینی و ایرانی از نوع درجه ۲ یا ۳ کاغذ استفاده می کنند که این امر باعث ایجاد پرزهای فراوانی به هنگام برش کاغذ و فرسوده نمودن زودتر دستگاه ها می گردد.