poe در دوربین های مدار بسته به چه معناست ؟

خدمات و سرویس های پروژه فیبرنوری مخابرات با نام تانوما
خدمات و سرویس های پروژه فیبرنوری مخابرات با نام تانوما
می 27, 2017
مزایای دستگاه بخور
دستگاه های بخور سرد و گرم چه مزایایی دارند ؟
می 29, 2017

poe در دوربین های مدار بسته به چه معناست ؟

poe

poe

 

اصطلاح POE مخفف سه واژه Power Over Ethernet یعنی تغذیه از شبکه ! .

به طور خلاصه باید بگویم که لوازمی  که دارای این  قابلیت هستند امکان تغذیه از طریق شبکه را دارند به این ترتیب برق مصرفی آنها از طریق همان کابلی که آنها را به شبکه متصل می کند تامین می شود . در این دانشنامه تمرکز ما در مورد دوربین های مدار بسته  poe  و ویژگی های آن می باشد .   یعنی دوربین مدار بسته POE نوعی از دوربین مداربسته است که می توان آن را به وسیله کابل شبکه نیز تغذیه کرد .

یک سوال مهم این جا پیش می آید  آیا دوربین های POE تنها از طریق شبکه تغذیه می شوند ؟ در پاسخ باید بگویم که این چنین نیست و معمولا نه.

این دوربین ها معمولا امکان تغذیه از دو طریق مستقیم و POE را به صورت همزمان دارند و شما میتوانید در صورت نیاز تغذیه دوربین را از طریق سیم برق هم انجام دهید.

دومین سوالی که این جا برایمان مطرح می شود این است که برای تغذیه دوربین ها به صورت POE به چه تجهیزاتی نیاز خواهد بود؟

در پاسخ بالا باید گفت که دستگاه ان وی آر از نوع poe ، سوئیچ شبکه poe و منبع تغذیه poe لازم است .

در زیر این لوازم و تجهیزات را برای شما عزیزان شرح می دهم :

یک : ان وی آر POE: دستگاه NVR شما می تواند دارای خروجی های POE باشد. در این صورت کار شما برای نصب دوربین ها به مراتب ساده تر خواهد شد. کافیست کابل شبکه هر دوربین را به طور مستقیم به پورت POE دستگاه NVR متصل کنید. این کار تنها در صورتی ممکن است که شما برای هر دوربین یک کابل مجزا استفاده کنید. در صورتی که بخواهید کابلها را در طول مسیر به سوئیچ وصل کرده و مجموع آن را به NVR متصل کنید باید از سوییچ POE استفاده کنید.

دو : سوئیچ شبکه POE: در صورتی که از سوئیچ برای اتصال دوربین ها استفاده می کنید و می خواهید دوربین ها به صورت POE تغذیه شوند تمامی سوئیچ هایی که به طور مستقیم به دوربین ها وصل شده اند باید از نوع POE باشند.

سه : منبع تغذیه POE: نام دیگر آن POE Injector است. منبع تغذیه POE یک وسیله الکترونیکی است که عملکردی بسیار ساده دارد. کابل شبکه به ورودی این وسیله متصل شده و در خروجی به صورت POE در خواهد آمد. استفاده از این وسیله در شرایط خاص می تواند به هزینه های شما را به شدت کاهش دهد.

 

 

در هنگام طراحی شبکه POE باید به چند نکته مهم توجه کرد  البته نکات زیادی وجود دارد که در هنگام طراحی  بایستی به آن توجه کنید، در ادامه به برخی از این نکات اشاره می کنیم:

گرچه طول کابل های شبکه CAT6 دارای محدودیت ۱۰۰متری است اما در صورت POE بودن سیستم ممکن است نتوانید تا این متراژ تغذیه را انجام دهید. در صورت طولانی بودن کابلها و نیاز به تغذیه POE حتما با متخصصین این زمینه مشورت کنید.

سوئیچ ها و منابع تغذیه POE دارای یک توان مجاز خروجی هستند. این توان معمولا برای تغذیه یک دوربین مداربسته کافی است اما نمیتوانید از آن برای تغذیه تجهیزات پر مصرف استفاده کنید. در صورتی که میخواهید نوع خاصی از دوربین را استفاده کنید که توان مصرفی آن بالاست حتما از سوئیچ POE یا منبع تغذیه با توان مناسب استفاده کنید.

در صورت استفاده از NVR POE باید هر دوربین را به صورت مستقیم به NVR متصل کنید. معمولا پورت های POE تنها برای نصب یک دوربین ساخته شده اند و نمی توانید سوئیچی به آنها متصل کنید. سوئیچ شبکه را باید به پورت شبکه مجزای دستگاه متصل کنید.

 

سفارش و خرید بهترین دوربین های مدار بسته در ایران و خاورمیانه