دستگاه های بخور سرد و گرم چه مزایایی دارند ؟

poe
poe در دوربین های مدار بسته به چه معناست ؟
می 28, 2017
گوشی ایرانی GLX مدل آریا اماده رقابت با پرچمداران خارجی
گوشی ایرانی GLX مدل آریا اماده رقابت با پرچمداران خارجی
می 29, 2017

دستگاه های بخور سرد و گرم چه مزایایی دارند ؟

مزایای دستگاه بخور

مزایای دستگاه بخور

مزایای دستگاه های بخور :

یک : مرطوب نگه داشتن پوست بدن به خصوص پوست صورت در زملن فصل پائیز و زمستان. البته این نکته را نیز بگویم که همزمان بایستی از کرم های مرطوب کننده استفاده شود .

دو : رفع خشکی پوست به خصوص لایه شاخی پوست . به خصوص برای کسانی که دارای  بیماری ژنتیکی مثل  کاهش غدد چربی ساز و کاهش غدد تولید عرق هستند مناسب می باشد .

سه : کسانی که  که زمینه حساسیت و آلرژی دارند، یعنی در فصل های خاص سوزش و آبریزش از چشم دارند یا خارش چشم، خارش پوست، کهیر یا دیگر علامت های آلرژیک مانند علایم آسم، می توانند با استفاده از بخار آب، هوای مطبوع تری را در فصل سرد داشته باشند. اگر شما هیچ زمینه آلرژیکی در خانواده به صورت ارثی ندارید، نیازی نیست هزینه خرید دستگاه بخور را به خودتان تحمیل کنید.

چهار : ایجاد حس شادابی و طراوت

پنج : در هنگام سرماخوردگی باعث کاهش عوارض  سرماخوردگی از جمله ابریزش و گرفتگی بینی می شود

شش : قرار دادن دستگاه بخور بخصوص در اتاق نوزادان تازه متولد شده و کنترل رطوبت باعث میگردد فرزند دلبند شما  بهتر تنفس نماید و خواب راحت تری داشته باشد.

هفت : از ویژگی های مثبت دستگاه بخور سرد، حذف باکتری ها و ویروس ها ، تامین رطوبت محیط بدون افزایش دما، کاهش استرس، احساس طراوت و شادابی و حسیاست نداشتن به نوسانات برق هستند.

 

چه موقع بخور سرد و چه موقع از  بخور گرم استفاده کنیم ؟

معمولا برای بهبود علایم سرماخوردگی و آنفولانزا ، بخور گرم توصیه می شود . ولی نظرات مختلفی در این زمینه وجود دارد .معمولا برای درمان خانگی سینوزیت ، بخور گرم توصیه می شود و باعث می شوند ترشحات راحت تر خارج شوند . بخور سرد برای سینوزیت توصیه نمی شود .

برای بیماری های مثل برونشیت و خروسک بخور سرد توصیه می شود

در بخور سرد املاح معدنی موجود درآب به صورت گرد و غباردر فضای اتاق پراکنده می شوند .بنابرین بهتر است از آب مقطر و در حالت مقرون به صرفه تر از آب جوشیده استفاده شود . بویژه این مساله برای افرادی که مبتلا آسم و آلرزی هستند اهیمت دارد.

هم چنین برای نوزادان و کودکان برای جلوگیری از خطات احتمالی بخور سرد توصیه می  شود.

در نهایت برای این که از مزایای هر دو بخور بهره مند شویم میتوانیم از دستکاه بخور سرد و گرم اولتراسونیک استفاده کنیم .

 

 

دستگاه بخور

 

 

خرید بهترین دستگاه های بخور سرد و گرم در ایران