نرم افزار حسابداری سپند
معرفی مجموعه نرم افزار های سپند
فوریه 21, 2017
مزایا و معایب دوربین مدار بسته حافظه دار
مزایا و معایب دوربین مدار بسته حافظه دار
فوریه 23, 2017

هک شدن دوربین مدار بسته

هک شدن دوربین مدار بسته

هک شدن دوربین مدار بسته

 

 

هک کردن چیست؟

یعنی دسترسی به پسورد و مدیریت یک نرم افزار .

 

آیا امکان هک کردن سیستم مداربسته وجود دارد؟

بله

 

چگونه مانع هک شدن دوربین مداربسته شویم ؟

ایمنی و ایمنی و باز هم ایمنی . که کار چندان سختی نیست و  فقط کافیه کارهای زیر را به درستی انجام دهیم :

  • عوض کردن هر چند روز یکبار رمز نرم افزار دوربین مدار بسته.
  • استفاده از رمز های ترکیبی مثل عدد و حروف به طوری که قابل حدس زدن نباشد ..
  • استفاده از آی پی استاتیک و خدمات ddns  از سایتهای معتبر .
  • خرید تجهیزات dvr , nvr   از شرکت های معتبر .

سیستم های مداربسته چطور هک می شوند؟

در ابتدا باید بدانید که امکان هک سیستم مداربسته شما تنها در صورتی وجود خواهد داشت که شما از اینترنت برای دیدن تصاویر سیستم مداربسته استفاده کنید و یا شبکه داخلی شما به اینترنت متصل شده باشد .
معمولترین روش هک کردن سیستم دوربین مدار بسته از طریق چک کردن پسووردهای ساده سیستم است. نرم افزارهایی وجود دارند که با چک کردن چند پسوورد بسیار رایج در دستگاه های مرکزی مداربسته یا پسوورد کارخانه دستگاه، امکان هک کردن آنها را به وجود می آورند. برای مثال پسووردها ۱۲۳۴۵، ۵۴۳۲۱، ۱۲۳۴۵۶، ۰۰۰۰۰ و … پسوورد هایی بسیار رایج در دستگاه های مرکزی سیستم مداربسته هستند.
نرم افزار هک با پیدا کردن آدرس IP شما و از طریق چک کردن چند پسوورد در دستگاه در صورت ساده بودن پسوورد شما امکان ورود به سیستم مداربسته شما را پیدا خواهد کرد.
روش دیگر هک کردن سیستم مداربسته، ورود غیر مجاز به وبسایت ارائه دهنده به خدمات DDNS است. برخی وبسایت ها از طریق ارائه این خدمات امکان انتقال تصویر سیستم مداربسته را بدون IP Static برای شما فراهم می کنند. با ورود یا هک کردن این وبسایت امکان دسترسی به تصاویر دوربین های مداربسته تمامی دوربین هایی که از سرویس این سایت استفاده می کنند برای هکر به وجود خواهد آمد.
روش آخر هک کردن سیستم مداربسته، ورود به نرم افزار دستگاه مرکزی DVR، NVR یا سرور دوربین هاست. در رابطه با برندهای معتبر دوربین مداربسته احتمال هک شدن سیستم بسیار بسیار پایین است. از آنجایی که این دوربین ها برای پروژه ها بسیار حساس مورد استفاده قرار گرفته اند تمامی احتیاط های لازم در رابطه با طراحی نرم افزارهای این برندها صورت می گیرد. اما در رابطه با تجهیزات با برندهای نامعتبر امکان هک کردن سیستم گرچه کم است اما وجود دارد.

 

 

منبع : www.sharpiran.org