راهنمای خرید بهترین دستگاه فکس در ایران

بارکدخوان-meva-mbs-3615
بارکد خوان میوا MBS-3615 چه ویژگی هایی دارد ؟
جولای 10, 2017
سوئيچ-vm
کاربرد سوئیچ کا وی ام یا kvm
جولای 12, 2017

راهنمای خرید بهترین دستگاه فکس در ایران

ويژگي-هاي-دستگاه-فکس-خوب

ويژگي-هاي-دستگاه-فکس-خوب

کارشناسان شارپ ایران اولین و تخصصی ترین فروشگاه اینترنتی در زمینه ی فروش فکس و لوازم اداری در این مقاله ، شما را با  ویژگی های مهم دستگاه فکس یا دورنگار آشنا خواهد کرد در صورتی که نیاز به مشورت بیشتری در این امر داشتید می توانید با ما در تماس باشید تا بهترین دستگاه فکس را به شما عزیزان معرفی کنیم.

فکس یا fax در اصل نام انگلیسی دستگاه دورنگار می باشد و وسیله ای است کاربردی برای ارسال اسناد کاغذی از طریق خط تلفن به جاهای دیگر . البته باید بگویم که یک دستگاه فکس هم فکس است هم تلفن و هم پرینتر و هم اسکنر . خلاصه دستگاه فکس یک ابزار چندکاره است که حکم آچار فرانسه را شرکت ها و فروشگاه های شما ایفا می کند .

 

حالا یک سوال و این که این که فکس  چه طوری کار می کند ؟ در پاسخ باید گفت که نحوه ارسال سند ، بسته به دستگاه و شیوه ی ارسال کاغذی یا فایل کامپیوتری ، کمی فرق می کند  اما  بطور کلی تمامی دستگاههای فکس از یک شیوه مشترک برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می کند. ابتدا سندی که می خواهید ارسال کنید را درون محفظه تعبیه شده دستگاه قرار می دهید بعد از برقراری ارتباط تلفنی با مقصد (ایفای نقش تلفن) از گزینه های ارسال دستگاه استفاده می کنید. در این حال ، دستگاه فکس ، سند را به درون خود کشیده عملیات اسکن را بر روی آن انجام می دهد (ایفای نقش اسکنر) سپس توسط مودم داخلی ، اطلاعات را به سیگنالهای آنالوگ تبدیل کرده تا با استفاده از خط تلفن ، آنها را ارسال کند. این سیگنالها بعد از رسیدن به مقصد ، توسط دستگاه فکس مقصد پردازش شده و در نهایت توسط چاپگر دستگاه ، بر روی کاغدی که قرار داده شده است چاپ می شود.

 

در این جا با فکس  و شیوه کار آن آشنا شدید در ادامه نیز با ویژگی های آن آشنا خواهید شد

مهم ترین ویژگی های یک فکس خوب عبارت است از سرعت ، کیفیت چاپ ، نوع کاغذ ورودی ، حافظه دستگاه و مشخصاتی نظیر فیمت و گارانتی و غیره .

واضح است که هر چه سرعت و کیفیت بیشتر باشد دستگاه اعتبار بیشتری دارد گارانتی هم که خیلی مهم است .در ادامه  نوع کاغذ های ورودی و مورد استفاده فمس ها را مورد بررسی قرار می دهیم . دستگاههای فکس از نظر کاغذ ورودی ، به انواع مختلفی تقسیم می شوند از جمله کاغذ رولی ،کاغذ A4 ، کاغذهای دیگر .

کاغذ رولی : این نوع فکس ، از یک رول کاغذ برای چاپ استفاده می کند لذا امکان چاپ بر روی کاغذ دیگری را نخواهید داشت.

کاغذ A4 : این نوع فکس ، برای کار ، به کاغذ A4 نیاز دارد . برای همین منظور دارای محلی برای تغذیه ی کاغذ می باشد. این مدل دستگاه فکس ، مورد استفاده ی بیشتری دارد.

کاغذ با سایز ها و ضخامت های خاص : برخی از فکس ها برای کار ، کاغذی در ابعاد و ضخامت غیر معمول ( معمولا کمتر و کوچکتر از A4 ) نیاز دارند. طبیعی است که به دلیل اندازه ی کاغذ این مدل فکس ، کاربرد عمومی و زیادی ندارد و فقط برای مواردی خاص استفاده می شود..

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد .

 

سفارش و خرید بهترین دستگاه های فکس یا دورنگار