DVR و NVR در سیستم مدار بسته چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

بارکد خوان datalogic
دلیل پرفروش بودن بارکدخوان datalogic quick scan چیست ؟
می 11, 2017
دستگاه-دوخت-پلاستيک
دستگاه دوخت پلاستیک چیست ؟ و چگونه کار می کند ؟
می 13, 2017

DVR و NVR در سیستم مدار بسته چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

DVR-VS-NVR

DVR-VS-NVR

 

متاسفانه خیلی ها هنوز و هنوز  دستگاه دی وی آر DVR را با NVR ان وی آر اشتباه می گیرند و دلیل آن شاید این باشد که این دو دستگاه اشتراکات زیادی با هم دارند ولی چیزی که مهم تر است که این دو دستگاه ضبط در سیستم دوربین مدار بسته تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه با آن تفاوت ها آشنا خواهید شد . NVR  ضبط کننده ویدئویی شبکه  است . این نام معمولا در مقابل DVR که ضبط کننده ویدئویی دیجیتال است قرار می گیرد . تفاوت نام این دو دستگاه تاحد زیادی می تواند نشان دهنده تفاوت آنها باشد.

اولین تفاوت : معمولا اولین تفاوتی که به چشم مشتری خواهد آمد تفاوت قیمت زیاد این دو دستگاه است . قیمت دستگاه ان وی آر به مراتب بالاتر از DVR است. البته این موضوع به دلیل کاربرد تخصصی تره  ان وی آر است. به طور کلی تجهیزات شبکه در زمینه دوربین مدار بسته قیمت بالاتری از تجهیزات آنالوگ دارند و ان وی آر  هم از این موضوع مستثنا نیست .

دومین تفاوت : ان وی آر  در واقع نقش ضبط کننده و پخش کننده برای دوربین های IP را بر عهده دارد. همانطور که می دانید دی وی آر ها امکان اتصال دوربین های شبکه به طور مستقیم را ندارند و در صورت نیاز باید از مبدل های شبکه به آنالوگ استفاده کنید که البته تاثیر بدی بر روی کیفیت دوربین مداربسته شبکه دارند و کیفیت آن را تا حد محسوسی پائین می آورد .

سومین تفاوتدی وی آر ها دارای محدودیت کیفیت تصویر هم هستند. در صورتی که کیفیت دوربین شما خیلی بالا باشد نمی توانید از دی وی آر ها برای نمایش یا ضبط آن استفاده کنید. در صورتیکه از دوربین مدار بسته شبکه استفاده می کنید استفاده از  ان وی آر حتما توصیه می شود.

چهارمین تفاوت :  یکی از قابلیت های مناسب NVR امکان استفاده از بیش از یک NVR در طول شبکه است. شما می توانید در هر کجای شبکه با توجه به نیاز با نصب یک NVR تصاویر را دریافت کنید. در صورت وجود دوربین های آنالوگ می توانید از مبدل های آنالوگ به شبکه که برای همین منظور ساخته شده اند استفاده کرده و دوربین ها را به شبکه متصل کنید.