دستگاه های پول شمار یا اسکناس شمار چند نوع هستند ؟

برترین شرکت های سازنده لپ تاپ در سال 2017
برترین شرکت های سازنده لپ تاپ در سال ۲۰۱۷
می 31, 2017
Network-Cable-کابل
با کابل شبکه بیشتر آشنا شویم
ژوئن 2, 2017

دستگاه های پول شمار یا اسکناس شمار چند نوع هستند ؟

معرفی اسکناس شمارهای سایان

دستگاه اسکناس شمار

 

 

دستگاه پول شمار وسیله و ابزاری مهم در تجهیزات اداری و بانکی و فروشگاهی می باشد که باعث سرعت و کیفیت و دقت کاری خواهد شد و نبود آن تاثیراتی منفی را به دنبال خواهد داشت . این مقاله توسط کارشناسان فنی فروشگاه شارپ ایران نوشته شده است که در پایان مقاله اگر نیاز به مشاوره و خرید در این امر را داشتید می توانید با ما در تماس باشید .

در اصل انواع دستگاه های اسکناس شمار به دو نوع تقسیم می شوند و دلیل ین تقسیم بندی ها نیز با توجه به نیاز و محل استفاه از آن خلاصه می شود و شما دستگاه های پول شمار رومیزی و پول شمار ایستاده است که در ادامه توضیحات بیشتری خواهیم داد .

دستگاه پول شمار رومیزی چیست ؟دستگاه های پول شمار رومیزی  در ابعاد و اندازه ی کوچکتری نسبت به سایر پول شمار ها می باشند و نحوه ی شمارش پول ها در آن به صورت آبشاری و از بالا به پایین و یا از چپ به راست است . نکته ی دیگر این است که  موتور های استفاده شده در پول شمار های رومیزی به دو صورت تسمه ای و گیربکسی کار شمارش پول ها را انجام می دهند ، که دستگاه های گیربکس دار دارای کیفیت بالاتری نسیت به نوع تسمه ای هستند که در هنگام خرید به این ویژگی اهمیت بیشتری بدهید چون قطعا کیفیت کار شما را بیشتر و بیشتر خواهد کرد .

عکس پول شمار رومیزی
دستگاه پول شمار ایستاده چیست ؟  در پاسخ باید بگویم کهاین دستگاه ها  معمولا برای مشتریان طراحی و ساخته می شوندکه دارای ابعاد و اندازه بزرگتری نسبت به پول شمار رومیزی هستند و دارای سرعت شمارش بیشتری می باشند . نحوه ی شمارش در پول شمار های ایستاده از چپ به راست بوده و معمولا دارای محفظه ای محافظ برای جلوگیری از پراکنده شدن اسکناس های شمارشی می باشند .

گفتن این نکته نیز ضروری به نظر می رشد که  برخی از پول شمار ها علاوه بر شمارش پول ، همزمان آن ها را اسکن نموده و با حسگر های موجود پول های تقلبی را شناسایی می کنند و به نوعی می توان گفت که کار دستگاه های تستر اسکناس را نیز انجام می دهند.

عکس پول شمار ایستاده

 

سفارش و خرید بهترین دستگاه های پول شمار در ایران