آشنایی با دستگاه اسپرسو ساز
آشنایی با دستگاه اسپرسو ساز
می 12, 2019
لیبل پرینتر مناسب چاپ لوگو
لیبل پرینتر مناسب چاپ لوگو
می 15, 2019

تفاوت قهوه و اسپرسو

تفاوت قهوه و اسپرسو

تفاوت قهوه و اسپرسو

تفاوت قهوه و اسپرسو

قهوه یکی از محبوب‌ ترین نوشیدنی های جهان است که افراد زیادی برای اینکه روز خود را با نشاط و با انرژی شروع کننده، صبح آن را می نوشند. قهوه انواع مختلفی دارد: اسپرسو، کاپوچینو مکا و …

اگر به قهوه علاقه دارید یا صاحب کافی شاپی هستید، بهتر است تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز را بدانید. پس قبل از دانستن تفاوت دستگاه های اسپرسوساز و قهوه ساز، ابتدا باید تفاوت خود اسپرسو و قهوه را بدانیم چون تنها تفاوت این دو دستگاه، تنها آن نوشیدنی است که تولید می کنند.

 

تفاوت قهوه و اسپرسو

قهوه یک نوشیدنی است که با استفاده از پودر قهوه یا دانه های قهوه بدست می آید اما اسپرسو در حقیقت نوعی قهوه است که طی یک فراند خاص تولید می شود. برای تولید اسپرسو آب جوش را با فشار زیاد از بین دانه های قهوه عبور می دهند. حاصل کار، تولید یه نوشیدنی معطر و غلیظ است که به آن اسپرسو می گویند.

اما تفاوت این دو نوشیدنی فقط در طرز تهیه آن نیست. از دیگر تفاوت های اسپرسو و قهوه، زمان دم کشیدن آن است. اسپرسو خیلی زود تز قهوه معمولی دم می کشید.

همچنین باید در نظر داشت همه اسپرسو ها قهوه هستند اما همه قهوه ها اسپرسو نیستند چون اسپرسو نوعی خاصی از قهوه است.

همچنین از نظر اقتصادی، یک فنجان اسپرسو گران تر از یک فنجان قهوه می باشد و باید در نظر دستگاه اسپرسو ساز نیز گران تر از دستگاه های قهوه ساز معمولی است.

 

شارپ ایران، فروشنده انواع دستگاه های اسپرسو ساز