تصفیه هوا شارپ مدل A60
معرفی دستگاه تصفیه هوا شارپ A60
مارس 20, 2017
راهنمای خرید پوزبانک اپکسا
معرفی کامل پوز فروشگاهی POSBANK APEXA G
مارس 22, 2017

دوربین مدار بسته ۳۶۰ درجه چیست ؟

دوربین مدار بسته 360 درجه چیست ؟

دوربین مدار بسته 360 درجه چیست ؟

* قبل از بیان  هر مطلبی تصاویر زیر را مشاهده بفرمائید تا با این دوربین ها از نظر ظاهری آشنا شوید .

دوربین مدار بسته 360 درجه چیست ؟

دوربین مدار بسته 360 درجه چیست ؟

دوربین مدار بسته 360 درجه چیست ؟

 

 

 

دوربین هایی که در بالا مشاهده می کنید نمونه هایی از دوربین های مدار بسته ۳۶۰ درجه می باشد که این دوربین ها قابلیت تصویربرداری در تمامی زوایا را می تواند انجام دهند ..دوربین های مدار بسته ۳۶۰ درجه ای را با نام دوربین های چشم  ماهی نیز معرفی می کنند . اصطلاح چشم ماهی از کلمه ی انگلیسی Fisheye  مشتق شده است .

کاربرد این دوربین ها بیشتر در فضاها و مکان های وسیع می باشد و دلیل آن همان قابلیت ۳۶۰ درجه ای است که قبلا ذکر شد . و این توانایی باعث می شود که یک دوربین کار چند دوربین معمولی را انجام دهد .   کیفیت تصویر برداری این دوربین ها  بسیار عالی است .

سالن های بزرگ ، سوله ها و فضاهای تفریحی بزرگ از بیشترین  استفاده کنندگان این نوع دوربین هاست .

هر چند که این دوربین ها به صرفه از لحاظ اقتصادی اند اما با محدودیت هایی روبرو هستند . یعنی در بعضی از محل ها برای نصب دارای محدودیت هایی می باشند . که در ادامه به آن ها اشاره می کنم .

محدودیت کم بودن یا زیاد بودن بیش از حد ارتفاع سقف  :  ارتفاع مناسب این دوربین ها برای نصب بین سه شش متر می باشد ارتفاع کمتر یا بیشتر از این مقدار ،بر کیفیت تصاویر تاثیری منفی خواهد گذاشت.

یکنواخت نبودن سقف محل نصب :   این دوربین ها برای سقف های مسطح طراحی شده اند و برای سطح های غیر مسطح کارایی لازم را نخواهند داشت .

نور کم و دید در شب : یکی از ضعف های بزرگ این دوربین ها این است که در محیط های کم نور ، کیفیت تصاویر افت می کند و قابلیت دید در شب را ندارند . پس برای رفع این مشکل بایستی از نورپردازی خوبی استفاده شود تا کمبود نور را جبران کند .

محیط های بیرونی : این دوربین ها ضد آب نیستند و به گرد و غبار هم حساس اند پس نتیجه می گیریم که برای نصب در محیط های بیرونی گزینه ی مناسبی نیستند.