تفاوت لیبل پرینترهای حرارتی با ریبون دار

معرفی کامل فیش پرینتر ZEC B200H
معرفی کامل فیش پرینتر ZEC B200H
آوریل 11, 2019
توضیحات کامل درباره فیش پرینتر ZEC EN260
توضیحات کامل درباره فیش پرینتر ZEC EN260
آوریل 27, 2019

تفاوت لیبل پرینترهای حرارتی با ریبون دار

تفاوت لیبل پرینترهای حرارتی با ریبون دار

تفاوت لیبل پرینترهای حرارتی با ریبون دار

تفاوت لیبل پرینتر های حرارتی با لیبل پرینتر های ریبون دار

 

شاید در هنگام خرید دستگاه لیبل پرینتر برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که تفاوت لیبل پرینتر های حرارتی و ریبون دار چیست. در این مقاله ما سعی می کنیم به این پرسش پاسخ دهیم.

 

در درجه اول باید بدانیم لیبل پرینتر ها به ۲ دسته حرارتی مستقیم و حرارتی غیر مستقیم(ریبون دار) تقسیم می شوند. هر دو دستگاه در ظاهر یک کار را انجام می دهند اما تفاوت هایی نیز دارند که هنگام خرید دستگاه باید حتماً به آن توجه کرد.

مهمترین تفاوت دستگاه های حرارتی با دستگاه های ریبون دار در درجه اول ماندگاری چاپ است. دستگاه های حرارتی به دلیل انتقال مستقیم گرما از هد، فقط تا مدت محدودی(نهایتا سه یا چهار ماه) می توانند نوشته را روی لیبل نگه دارند و پس از این مدت به مرور زمان کم رنگ تر شده و نهایتاً پاک می شوند. حال اینکه دستگاه های زیبون دار می توانند حتی تا ۱ سال و شاید هم بیشتر نوشته را روی بارکد نگه دارند.

دومین تفاوت دستگاه های حرارتی با دستگاه های ریبون دار، عرض چاپ آن است. عرض چاپ دستگاه های حرارتی عمدتاً ۶۰ یا ۸۰ میلی متر است اما عرض چاپ دستگاه های ریبون دار معمولاً ۱۰۴ یا ۱۰۸ میلی متر است.

یکی دیگر از تفاوت های دستگاه های حرارتی با دستگاه های ریبون دار، نوع لیبل مورد استفاده آن است. در دستگاه های حرارتی فقط و فقط لیبل حرارتی استفاده می شود اما در دستگاه های ریبون دار، به جز لیبل های کاغذی پشت چسب دار، لیبل های متال، رنگی، پی وی سی، لیبل اموال و شیشه ای هم استفاده می شود. حتی در بعضی از دستگاه های ریبون دار، لیبل های حرارتی هم استفاده می شود.

 

لیبل پرینتر های حرارتی و ریبون دار کجا استفاده می شوند؟

بعد از فهمیدن تفاوت دو نوع دستگاه، این سوال ایجاد می شود که کدام دستگاه مناسب ماست؟

اگر شما قصد انبار داری دارید، یعنی ماندگاری بارکد برای زمان طولانی مورد نظر شماست یا اگر قصد دارید روی لیبل های متال و پی وی سی بارکد چاپ کنید، حتماً باید از دستگاه های ریبون دار استفاده کنید. همچنین کسانی که برای سایت دیجی کالا تامین جنس می کنند، به دلیل اجبار به استفاده از لیبل های رنگی، باید از دستگاه های ریبون دار استفاده کنند.

اما اگر ماندگاری بارکد برای شما اهمیت چندانی ندارد، یعنی مطمئن هستید جنس تولیدی شما کمتر از مدت ۳ یا ۴ ماه به فروش می رسد، می توانید از دستگاه های حرارتی هم استفاده کنید. این دستگاه ها از نظر اقتصادی به صرفه بوده و معمولاً مورد استفاده مغازه های پوشاک، کیف و کفش یا میوه فروشی ها هستند.

فروشگاه اینترنتی شارپ ایران مفتخر است که هر دو نوع لیبل پرینتر را به مشتریان گرامی عرضه می کند.