برای مکانیزه کردن فروش به چه وسایلی نیاز داریم؟
برای مکانیزه کردن فروش به چه وسایلی نیاز داریم؟
می 1, 2019
بارکدخوان چیست و چگونه کار می کنند؟
بارکدخوان چیست و چگونه کار می کنند؟
می 4, 2019

لیبل چیست و معرفی انواع آن

لیبل چیست و معرفی انواع آن

لیبل چیست و معرفی انواع آن

گام نخست برای معرفی انواع لیبل ها، توضیحی مختصر درباره خود لیبل است.

لیبل (lable) برچسبی است که بر روی اجناس و کالاها چسبانده می شود و حاوی اطلاعاتی از جمله بارکد محصول، قیمت، نام فروشگاه، آدرس، شماره تلفن و … است. لیبل درسایزهای مختلفی تولید می شود و هر سایز لیبل مناسب یک نوع از محصولات است. حالا که با لیبل آشنا شدیم، در ادامه به معرفی انواع لیبل می پردازیم:

لیبل کاغذی (Paper Label): رایج ترین نوع لیبل در بازار، لیبل کاغذی است. لیبل های کاغذی در رنگ های مختلف، از جمله سفید و نارنجی و … تولید می شوند. عمده کاربرد لیبل کاغذی در صنعت پوشاک و نساجی می باشد و در صنایع خشکبار ، غذایی ، دارویی و … بر روی بسته بندی کالا کاربرد دارد.

لیبل حرارتی(thermal lable): مشخصه اصلی این لیبل این است که برای چاپ نیازی به ریبون ندارد و بدون وجود آن نیز چاپ انجام می پذیرد. نکته منفی چاپ روی این نوع لیبل بعد از مدتی کم رنگ می شود و از بین می رود.

لیبل پی وی سی(pcv lable): برچسب های پی وی سی حالت پلاستیکی داشته و تا ۸۰ درجه سانتیگراد حرارت را تحمل می کنند و دارای مقاومت از نظر کشیدگی می باشند. اینگونه لیبل ها در مقابل عوامل محیطی از قبیل باد و باران و گرمای آفتاب مقاوم هستند که در بخشهای لوازم خودرو و لوازم خانگی و داروسازی استفاده زیادی دارند و دارای انواع مات و براق می باشد.

لیبل متال(metal lable): اینگونه برچسب ها از نوعی آلیاژ فلز ساخته شده است و مقاوت زیادی از نظر کشیدگی دارند و در عین در دمای بین منهای ۴۰ درجه سانتیگراد و مثبت ۲۲۰ درجه سانتیگراد تمام خواص خود از جمله چسبندگی را حفظ می کند. همچنین ضد خش بوده و در صورتیکه برای چاپ از ریبون خاص خود استفاده شود کیفیت چاپ روی آن عالی خود شد و در مقابل حرارت و شوینده های قوی مقاوم می باشند.

بیشترین مصرف این لیبل ها در بخش لوازم خانگی و در بخش تولید لوازم خودرو و الکترو موتورها میباشد که درحقیقت همان شناسه محصولاتشان میباشد. برچسب های متال دارای رنگ نقره ای می باشند و برای چاپ بر روی آنها باید از ریبون رزین استفاده کرد.

فروشگاه شارپ ایران مختفر است انواع لیبل ها را تولید و به فروش برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش تماس بگیرید.