کاربرد و مزایای دستگاه ان وی آر یا Nvr

رکورد سرعت حرکت آسانسورها شکسته شد
رکورد سرعت حرکت آسانسورها شکسته شد
ژوئن 3, 2017
دستگاه حضور و غیاب zk-103
معرفی کامل یکی از بهترین دستگاه های حضور و غیاب در ایران
ژوئن 5, 2017

کاربرد و مزایای دستگاه ان وی آر یا Nvr

nvr

nvr

 

 

در زمینه تجهیزات امنیتی همیشه نام یک دستگاه را دیده و یا شنیده ایم و این دستگاه ان وی آر یا nvr  می باشد که وجود آن در سیستم مدار بسته ضروری است در اصل ان وی آر معادل سرور در سیستم مدار بسته شبکه می باشد و به نوعی می توان گفت که تمامی کارهای مربوط به دی وی آر dvr  را انجام می دهد . البته امی توان به عنوان منبع تغذیه دوربین ها استفاده کرد اگر poe  باشد .

دستگاه های ان وی آر دارای کاربرد های فراوانی هستند و از جمله وظایف  آن می توان به ضبط تصاویر دوربین هایی است که به آن وصل شده اند .  امکان مشاهده تصاویر به صورت یکپارچه و امکان تنظیم تصاویر و خصوصیات ضبط تصاویر  و امکانات مرتبط به با پردازش تصاویر از دیگر ویژگی های ان وی آر است .

مهم ترین دسته بندی ان وی آرها براساس تعدا کانال های آن است و به چهار دسته تقسیم بندی می شوند از جمله چهار ، هست ، شانزده و سی و دو کاناله .

وقتی می گوئیم فلان دستگاه ان وی آر چهار کاناله است یعنی قابلیت نصب چهار عدد دوربین شبکه را داراست .

پس تعداد کانال تعداد قابلیت نصب دوربین هاست. مقدار پهنای باند ورودی دستگاه مشخص می کند دستگاه امکان پردازش چه حجمی از اطلاعات را خواهد داشت. این خصوصیت زمانی اهمیت پیدا می کند که شما بخواهید دوربین های با کیفیت تصویر خیلی بالا را به دستگاه وصل کنید. در این صورت نیاز خواهید داشت ترافیک شبکه را محاسبه کرده و سپس NVR مناسب را انتخاب می کنید

معمولا NVRها با هر تعداد کانال، در دو نوع POE و غیر POE عرضه می شوند. در صورتی که می خواهید سیستم شبکه خود را به صورت POE طراحی کنید انتخاب NVR باید طوری صورت گیرد که دستگاه شما به تعداد دوربین های متصل شده خروجی POE داشته باشد. در صورتی که تعداد کانالی خروجی مجزا از تعداد کانالهای دستگاه کمتر بود (برای مثال دستگاه ۸ کانال بود ولی چهار خروجی POE داشت) باید از یک سوئیچ POE در کنار دستگاه NVR استفاده کرده و سوئیچ را به NVR متصل کرد. تعداد هاردهای قابل پشتیبانی هر دستگاه معمولا مقداری ثابت است. اما گاهی ممکن است دستگاهی از دستگاه های مشابه تعداد بیشتری هارد را پشتیبانی کند. در صورتی که نیاز به ضبط بیشتر داشته باشید این خصوصیت اهمیت زیادی پیدا می کند.در صورت نیاز به زمان ضبط بسیار بالا از دستگاه های با پورت E-SATA استفاده کنید

.لینک سفارش و خرید بهترین دستگااه های ان وی آر