پول شمار چیست ؟ و چگونه کار می کند ؟

معرفی کامل ماشین حساب SHARP مدل CS2130
می 17, 2017
اطلاعات کامل دستگاه فیش پرینتر Xprinter مدل Q260NK
می 18, 2017

پول شمار چیست ؟ و چگونه کار می کند ؟

معرفی اسکناس شمارهای سایان

دستگاه اسکناس شمار

 

در این دانشنامه ، شما دوستان عزیز با دستگاه اسکناس شمار آشنا خواهید شد. این مقاله توسط کارشناسان فنی فروشگاه شارپ ایران تخصصی ترین فروشگاه اینترنتی در زمینه تجهیزات اداری و فروشگاهی نوشته شده است . در صورت هر گونه سوال در مورد این نوع از دستگاه ها و سفارش و خرید می توانید با ما در تماس باشید .

دستگاه های اسکناس شمار دستگاهی است که کار شمارش بسته اسکناس یا اسکناس و رول سکه باز شده از پلمب را انجام می‌دهد . شمارنده ممکن است کاملاً مکانیکی و یا ماشین پیشرفته با استفاده از قطعات الکترونیکی باشد. این شمارنده‌ها برای اولین بار در بریتانیا در سال ۱۹۸۰ معرفی شدند و در حال حاضر به طور گسترده‌ای توسط بانک‌ها، صرافی‌ها، مراکز خرید و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ و خرده فروشان در بسیاری از نقاط جهان استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها در مدل‌های مختلف، شمارش انواع اسکناس و سکه را سریع انجام می‌دهند ولی قادر به تشخیص پول تقلبی نیستند.

بیشترین مشتریانی که خواهان استفاده از پول شمارها هستند و بیشترین خرید را از فروشگاه شارپ ایران داشته اند بانک ها ، موسسات مالی ، صرافی ها و فروشگاه ها و هایپرمارکت های معتبر و بزرگ بوده اند .

یک نکته مهم در پول شمارها در نگه داری آن ها می باشد یعنی بایستی به صورت دوره ای ، سرویس و نظافت شوند و مهم ترین جایی که نیاز به نظافت دارد . سنسورهای این نوع از دستگاه هاست .

برندهای مهم و معتبر دستگاه های اسکناس شمار موجود در بازار ایران عبارتند از نیکیتا ، سایان و رمو . که هر سه برند ایرانی هستند و مزیت آن ها این است که هم نسبت به مدل های خارجی ارزان تر هستند و هم لوازم یدکی آن ها در دسترس است و در صورت خرابی قطعات ، کار تعویض و خدمات پس از فروش  سریع تر و بهتر انجام می شود . از برندهای خارجی پول شمار ها نیز می توان به بیکلون و  گلوری اشاره کرد .

عکس پولشمار

 

 

تنها تعداد کمی از پول شمارها در دنیا هستند که ویژگی منحصر به فرد سنجش قیمت اسکناس ها را دارد .

برخی از اسکناس شمار ها نیز قابلیت تشخیص تقلبی بودن و جعلی بودن اسکناس ها  را نیز دارند و به نوعی می توان گفت که هم پولشمار هستند و هم تستر اکناس .

اسکناس ها بعد از استفاده و دست به دست شدن توسط افراد مختلف ، آلودگی و باکتری به خود جذب می کنند . این آلودگی ها با تبادل اسکناس به افراد مختلف انتقال داده می شود و موجب بیماری هایی می شود. سیستم پاکسازی در دستگاه پول شمار، این آلودگی ها را از بین می برد. این ویژگی برای افرادی که دارای آلرژی و یا حساسیت هستند بسیار مفید هست و حتی می توانند سایر اسناد را نیز پاکسازی نمایند .

فیلتر گرد و غبار  در برخی از پول شمار ها از پراکنده شدن گرد و غبار ناشی از شمارش اسکناس به هوای محیط اطراف و همچنین ورود آن به قطعات داخلی دستگاه پول شمار جلوگیری می کند . از لحاظ ایمن بودن دستگاه های پول شمار نیز می توان گفت که هر چند قرار نیست کودکان با دستگاه پول شمار کار کنند ولی باید بدانید که دستگاه پول شمار هیچ خطری برای کودکان ایجاد نمی کند و حتی برای کابر دستگاه هم خطری ایجاد نمی کند .

عکس پولشمار

 

 

 

سفارش و خرید بهترین دستگاه های پول شمار در ایران و خاورمیانه