چگونه سوکت شبکه را وصل و نصب کنیم ؟

برند
برای تشخیص برندهای گوناگون دوربین مدار بسته چه باید کرد ؟
جولای 18, 2017
زوم دیجیتال یا digital zoom یعنی چه ؟
جولای 20, 2017

چگونه سوکت شبکه را وصل و نصب کنیم ؟

زدن-سوکت-شبکه

داشنامه امروز فروشگاه شارپ ایران در مورد زدن سوکت شبکه است.  در این جا در هفت مرحله که خیلی ساده است شما می توانید زدن و وصل کردن سوکت شبکه را به صورت حرفه ای بیاموزید . 

تجهیزاتی که شما نیاز دارید شامل  :  کابل CAT5 یا CAT6 شبکه، پرس شبکه، سیم لخت کن یا کاتر، سوکت RJ-45 CAT5 یا RJ-45 CAT6

زدن سوکت شبکه

مرحله اول :  ابتدا کابل شبکه را به اندازه حدود ۲٫۵سانتی متر مانند شکل لخت می کنید. برای لخت کردن کابل می توانید از سیم لخت کن یا کاتر استفاده کنید.

زدن سوکت شبکه

مرحله  دوم :  سیم های موجود در کابل را کاملا باز کنید و آنها را با توجه به رنگشان زوج کنید. (مثلا کابل نارنجی و سفید نارنجی در یک زوج قرار می گیرند.)

زدن سوکت شبکه

مرحله سوم :  با توجه به نوع اتصال مورد نظرتان (استریت یا کراس) سیم ها را در دست مرتب می کنید. ترتیب رنگ سیم ها برای هر یک از انواع اتصالات را در شکل زیر می بینید. همانطور که در شکل مشخص است در اتصال کراس یکی از سرهای کابل دارای رنگ بندی متفاوت است.

زدن سوکت شبکه

مرحله چهارم : پس از مرتب کردن رنگ ها با توجه به اتصال آنها، سر سیم ها را صورت کاملا صاف قیچی می کنید به طوری که حدود ۱٫۳ سانتی متر از سیم ها سخت بماند. توجه کنید که لخت مانند زیاد سیم ها باعث می شود کابل به خوبی با سوکت متصل نشود.

زدن سوکت شبکه

مرحله پنجم : پس از قیچی شدن سیم ها آنها را به همان صورت وارد سوکت می کنید تا به شکل زیر در آید. توجه کنید که سیم ها حتما مانند عکس تا ته سوکت رفته باشند. به نحوه قرار گیری عایق آبی رنگ کابل هم توجه داشته باشید. عایق حتما باید تا داخل سوکت برسد.

زدن سوکت شبکه

مرحله ششم : در مرحله نهایی سوکت را مانند شکل به وسیله دستگاه پرس، پرس کنید. دسته های پرس را محکم فشار دهید تا از اتصال درست سیم ها با سرسوکت مطمئن شوید.

زدن سوکت شبکه

مرحله نهایی :  یک سر از کابل شما قابل استفاده است.

امیدوارم این آموزش و دانشنامه  مورد پسند شما دوستان قرار گرفته باشد