کاربرد کوآد در سیستم مدار بسته چه می باشد ؟

نمایشگر مناسب برای سیستم مدار بسته
ویژگی های نمایشگر و مانیتور عالی برای سیستم مداربسته
آگوست 4, 2017
پرینترهای سه بعدی فلزی روانه بازار می شوند
پرینترهای سه بعدی فلزی روانه بازار می شوند
آگوست 5, 2017

کاربرد کوآد در سیستم مدار بسته چه می باشد ؟

این دانشنامه در مورد کواد است که در زمینه تجهیزات امنیتی می باشد اگر علاقه مند به این موضوع هستید ما را تا پایان مقاله ما را راهنمائی کنید .

دستگاه کوآد یک دستگاه ساده انالوگ برای تقسیم بندی تصاویر در سیستم مداربسته انالوگ است. واژه کوآد Quad در لذت به معنای چهارتایی است. در گذشته در سیستم های انالوگ امکان دیدن تصاویر به صورت همزمان وجود نداشت، از این رو از کوآد برای این کار استفاده می کردند.
امروزه دیدن چندین تصویر در یک تصویر یک قابلیت خیلی پیش پا افتاده برای دستگاه های DVR است. اما در سیستم های انالوگ قدیمی چنین چیزی نبود. در این سیستم ها تنها دیدن چهار دوربین به صورت همزمان ممکن بود و در هنگام ضبط نیز چهاردوربین مداربسته به عنوان یک دوربین در دستگاه ضبط می شدند.
امروزه استفاده از دستگاه کوآد تقریبا منسوخ شده است. دستگاه های DVR امکان دیدن چندین تصویر به صورت هم زمان و ضبط آنها را فراهم می کنند از این رو نیازی به دستگاه های انالوگ برای این کار نخواهد بود.
از کوآد می توانید برای ایجاد یک سیستم انالوگ ارزان قیمت استفاده کنید به این صورت که دوربین ها را (تا چهار دوربین) به کوآد متصل کرده و خروجی آن را مستقیما به نمایشگر انالوگ وصل کنید. در این صورت دیگر امکان ضبط تصاویر را نخواهید داشت اما هزینه های شما به شدت کاهش می یابد.

در سیستم های حفاظتی دوربینهای مدار بسته آنالوگ، دستگاه کواد یک دستگاه آنالوگ برای تقسیم بندی تصاویر دوربین مدار بسته در سیستم مدار بسته آنالوگ می باشد. اصطلاح کواد Quad در واقع به معنای چهارتایی است. در سیستم های آنالوگ امکان دیدن هم زمان تصاویر در گذشته وجود نداشت از این رو از کواد برای این کار استفاده می نمودند. دیدن چندین تصویر در یک تصویر، امروزه یک قابلیت بسیار پیش پا افتاده ای برای دستگاه های DVR به شمار می رود اما در سیستم های آنالوگ قدیمی چنین قابلیتی وجود نداشت و تنها مشاهده چهار دوربین مدار بسته به صورت هم زمان ممکن بود و در هنگام ضبط تصاویر نیز چهار دوربین به عنوان یک دوربین در دستگاه ضبط می شوند.

QAD

امروزه دستگاه های DVR امکان دیدن تصویر هم زمان از دوربین های مداربسته را فراهم نموده و استفاده از دستگاه های کواد منسوخ گردیده است با وجود این می توان برای ایجاد یک سیستم مدار بسته آنالوگارزان قیمت از دستگاه کواد استفاده نمود در این صورت دوربین های مدار بسته را (با چهار دوربین) به دستگاه کواد متصل نموده و خروجی آن را به طور مستقیم به نمایشگر آنالوگ وصل نمایید با آن که هزینه های این سیستم بسیار کاهش می یابد اما از مزیت ضبط تصاویر دوربینهای مدار بسته که در DVR وجود دارد محروم خواهند شد.

امیدواریم از این دانشنامه خوشتان آمده باشد و مورد پسندتان قرار گرفته باشد .