چند نوع دکل مخصوص دوربین مدار بسته در بازار موجود است ؟

شعبه همدان فروشگاه اینترنتی شارپ ایران افتتاح شد
ژوئن 25, 2017
ساخت پنل OLED توسط شارپ با سرمایه گذاری 514 میلیون دلاری
ساخت پنل OLED توسط شارپ با سرمایه گذاری ۵۱۴ میلیون دلاری
ژوئن 28, 2017

چند نوع دکل مخصوص دوربین مدار بسته در بازار موجود است ؟

 

       در این دانشنامه دکل یا پایه های مخصوص دوربین مدار یسته را تعریف می کنیم و انواع آن را نیز توضیح خواهیم داد به شما دوستان پیشنهاد می کنیم که تا پایان این دانشنامه ما را همراهی کنید .

 

          در اصل باید گفت که دکل های ویژه ی دوربین های مدار بسته دارای کاربردها و مزایای فراوانی هستند از جمله این که برای   کنترل تردد های جاده ای و شهری  و همچنین  پارک ها و مکان های تفریحیو هم چنین  میادین و استادیوم های ورزشی استفاده می شوند از مکان های دیگری که می توان از پایه های مخصوص دوربین مدار بسته استفاده کرد می توان به سایت های نفت و گاز و پتروشیمی و   محوطه نمایشگاهها و  باراندازها ، بنادر و فرودگاه ها اشاره کرد .

بیشترین مشتریان استفاده از دکل های ویژه ی دوربین مدار بسته عبارتند از کارخانه ها ، مراکز نظامی و امنیتی ، راهنمایی و رانندگی جهت ثبت تخلف رانندگان و کنترل روزهای زوج و فرد و ترافبک شهری .بر روی این دکل ها می توان انواع دوربین مدار بسته را سوار کرد از دوربین های ثابت و دام تا دورین های متحرک و پلاک خوان !

یکی از ویژگی های مثبت در بعضی از دکل ها می توان به داشتن نردبان به منظور دسترسی سزیع تر و آسان تر به دوربین ها و انجام عملیات تعمیر و نگه داری و تنظیم اشاره کرد.

این دکل ها باید طوری شوند که علاوه بر دوربین ، بتوان نورافکن و پروژکتور نیز نصب کرد تا در مواقع شب نیز کار فیلم برداری و عکسبرداری به نحو احسن انجام شود .

گفتن این نکته ضروری است که جنس این دکل ها باید طوری باشد که علاوه بر محکم بود ، در برابر شرایط محیطی نیز مقاوم باشند مثلا زنگ نزند و …

ارتفاع دکل ها نیز بر اساس هدف مورد نظر انتخاب خواهد شد .

 

دوربین مدار بسته

 

دکل ها دارای انواع مختلفی هستند از جمله دکل مکعبی ، لوله ای ، چند وجهی و ماژولار که در ادامه آن ها را برای شما دوستان شارپ ایرانی توضیح خواهم داد .

 

دکل مکعبی چیست : این دکل ها معمولا توسط قوطی یا پروفیل های آهنی ساخته می شوند. با توجه به ساده بودن ساخت این نوع دکل ها، هزینه ساخت آنها بسیار کم است. استفاده از دکل های مکعبی ساخت دستک برای دکل را بسیار ساده می کند. این دکل ها معمولا شکل L یا T شکل دارند. از آنجایی که دکل های مکعبی مقاوت کمی نسبت به فشارهای فیزیکی دارند و پروفیلهای آهن در اندازه تا شش متر تولید می شوند، استفاده از این نوع دکل ها تنها با ارتفاع تا شش  متری رایج است.

دکل لوله ای چیست : این دکل های معمولا از لوله های سیاه یا گالوانیزه آهن ساخته می شوند. ساده بودن ساخت این دکل ها استفاده از آنها را بسیار رایج کرده. مقاوت این دکل ها نسبت به فشارهای فیزیکی و باد با توجه به شکلشان به مراتب بیشتر از دکل های مکعبی است اما ساخت آن به صورت L شکل یا T شکل تا حدی پیچیده تر خواهد بود. ساخت این دکل ها معمولا تا ارتفاع ۱۰ متری رایج است.

دکل چند وجهی: چیست  دکل های چند وجهی نوع حرفه ای دکل های مداربسته محسوب می شوند. این دکل ها از ترکیب سازه های کوچک جوش داده شده ساخته شده اند که معمولا قاعده ای ۶ یا ۸ وجهی دارند. ساختار عمودی دکل به صورت یک مخروط است که مقاومت فیزیکی آن را نسبت به باد و ضربات فیزیکی به شدت افزایش می دهد. این دکل ها همچنین به انواع شکل و ساختار ساخته می شوند و محدودیتی از این نظر ندارند. هزینه ساخت دکل های چند وجهی معمولا به مراتب بالاتر از دکل های لوله ای و مکعبی است.

دکل ماژولار چیست : دکل های ماژولار که شباهت زیادی به دکل های مخابراتی دارند برای شرایط بادخیز مورد استفاده قرار می گیرند. این دکل ها مقاوت فیزیکی بسیار بیشتری نسبت به باد دارند اما نسبت به ضربات فیزیکی آسیسب پذیر هستند.

 دوربین مدار بسته