گوشی هوشمند شرکت ال جی مدل X500 معرفی شد
اطلاعاتی از صفحه نمایش ProMotion شرکت اپل
ژوئن 8, 2017
گوشی هوشمند شرکت ال جی مدل X500 معرفی شد
گوشی هوشمند شرکت ال جی مدل X500 معرفی شد
ژوئن 9, 2017

کالر آیدی ها چه کاربردی دارند ؟

 

دانشنامه امروز شارپ ایران را به موضوع کالر آیدی اختصاص داده ایم .  کالر آیدی همان سیستمی هست که وقتی تلفن شما زنگ می خورد ، بعد از اولین زنگ شماره روی تلفن شما می افتد . البته توجه داشته باشید این سیستم موقعی کار می کند که هم خط تلفن تماس گیرنده و هم مخاطب قابلیت کالر آیدی رو داشته باشد ، مگرنه این سیستم چیزی شبیه به out of area روی نمایشگر نشان می دهد ، اگر هم از مراکز مهم که خطوط شان امنیتی می باشد با جایی تماس گرفته باشد روی نمایشگر مخاطب حرف p نمایش داده خواهد شد

دستگاه-کالر-آیدی

 

 

اطلاعات کالر آیدی معمولا در  ارتباطات بین الملل منتقل نمی شود ، به این صورت که کالر آیدی پیام ‘UNAVAILABLE’  یا  ‘INTERNATIONAL’ رو نمایش می دهد . البته این سیستم بین خیلی از کشورها کار می کند و شماره تلفن را نشان می دهد اما کد کشور ممکن است که حذف شود . به طور مثال اگر شما از آمریکا با شماره ۱۲۱۲ ۵۵۵ ۶۴۶ ۱ به انگلیس زنگ بزنید، روی کالر آیدی ممکن است که عدد ۱۲۱۲ ۵۵۵ ۰۶۴۶  نمایش داده شود که به این کار Demostic کردن اطلاعات می گویند.

 

دستگاه-کالر-آیدی

اطلاعات کالر آیدی بصورت جریان خیلی ساده ای از سیگنالهاست که می تواند خیلی راحت توسط یک نرم افزار ساده یا یک مدار ارزان خوانده شود و یا تولید شود . اگرچه اطلاعات کالر آیدی بین زنگ اول و دوم منتقل می شود ، اما این امکان وجود دارد که قبل از زنگ خوردن تلفن شرکت مخابرات را نسبت به تماس گیرنده گمراه کنیم. اگرچه فریب دادن مخابرات با تولید کردن کدهای ANI کار ساده ای نباشد ولی می توانیم از راههای راحت تری مثل سرویس های Vonage یا Skypeیا Payphone برای فریب کالرآیدی استفاده کنیم.

 

دستگاه-کالر-آیدی

 

هر کشوری برای غیرفعال کردن سرویس کالر آیدی کد خاص خودش را دارد ، یه طور مثال در آمریکا برای غیرفعال کردن این سرویس از شماره ۶۷* و در انگلیس از ۱۴۱* استفاده می شود . اما در ایران این کار با یک کد حل نخواهد شد . بلکه باید شخصا به مخابرات منطقه خودتان مراجعه کنید و یک فرم مخصوص را پر کنید.

 

دستگاه-کالر-آیدی

مهمترین کاری که شما برای فعال کردن کالرآیدی  باید انجام دهید این است که از مودم هایی استفاده کنید که این توانایی را برای خطوط ایران داشته باشند. متاسفانه بازار ایران الان در چنگ دلالانی پول پرست می باشد که فقط در این فمر هستند که چطور آشغالترین جنس دنیا را با بیشترین قیمت به مردم ایرانبفروشند . به همین دلیل من هیچ مودم روزی را ندیدم که بتواند اطلاعات دریافتی کالر آیدی را کد کند . اما شما می توانید یا از مودم های Externalاستفاده کنید و یا از مودم های سری اول V92 استفاده کنید.

امیدواریم از این دانشنامه خوشتان آمده باشد و مورد پسند شما دوستان باشد .

سفارش و خرید جدیدترین کالر آیدی ها در ایران