اطلاعات و تصویر روتر بسیار زیبا شرکت ایسوس Asus
اطلاعات و تصویر روتر بسیار زیبا شرکت ایسوس Asus
ژوئن 10, 2017
مشخصات گوشی آنر 9 شرکت Huawei فاش شد
مشخصات گوشی آنر ۹ شرکت Huawei فاش شد
ژوئن 11, 2017

راهنمای خرید بهترین اسکنر

راهنمای خرید اسکنر

راهنمای خرید اسکنر

اسکنر از آن دست وسیله ها می باشد که دقت در خریدن آن بسیار مهم و اساسی است . بستگی دارد که حجم کاری شما به چه اندازه باشد یا کیفیت و رزولیشن مورد انتظار شما چقدر باشد و بسیاری از پارامترهای دیگر …

قصد ما در این مفاله این است که با توجه به تجربه ای که در فروش اسکنر داشته ایم بتوانیم در خرید بهترین دستگاه توسط شما سهیم باشیم .

اولین ویژگی در انتخاب اسکنر : دقت وضوح تصویر :
مهم‌ترین پارامتر دخیل در خرید اسکنر ، دقت وضوح تصویر و لامپ تصویر اسکنر خواهد بود که واحد آن دی پی آی یا dpi یا  نقطه در اینچ  برای این منظور استفاده می‌شود .بالطبع هر چه دی پی آی اسکنر بیشتر باشد ارزش اسکنر و کیفیت آن بالاتر خواهد بود .

دومین ویژگی در انتخاب اسکنر : آداپتور Tranparency :

اگر قصد اسکن اسلاید یا فیلم را دارید، اسکنر شما باید به یک آداپتور Tranparency مجهز باشد. این آداپتور ممکن است بر روی خود اسکنر نصب شده باشد یا به صورت یک وسیله جانبی به اسکنر اضافه شود. برخی شرکت‌ها مانند Epson از یک آداپتور Tranparency برای اسکن نگاتیو و عکس‌های دوربین استفاده می‌کنند که می‌تواند برای کارکردهای خانگی و کوچک مناسب باشد.

سومین ویژگی در انتخاب اسکنر : ADF یا تغذیه کننده اتوماتیک سند :
ممکن است که شما تعداد زیادی سند برای اسکن داشته باشید. (Automatic document feeder (ADF یک قطعه برای تغذیه اتوماتیک اسکنر است که به صورت خودکار سند را به اسکنر تحویل می‌دهد. بعضی از مدل‌های اسکنر از این ویژگی برخوردارند و در نتیجه برای اسکن اسناد در حجم بالا و سایز نامناسب مشکل نخواهید داشت. حداکثر سندی که یک ADF می‌پذیرید نیز باید مدنظر قرار گرفته شود

چهارمین ویژگی در انتخاب اسکنر : Interface
اسکنر برای ارتباط با کامپیوتر، به یک رابط یا Interface نیاز دارد. این‌که اسکنر انتخابی شما از چه نوع رابطی استفاده می‌کند و یا اینکه کامپیوتری که قرار است اسکنر به آن متصل شود چه رابط‌هایی را پشتیبانی می‌کند، یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر کامپیوتر شما از USB۲ پشتیبانی می‌کند، حتما اسکنری انتخاب کنید که از این رابط استفاده می‌کند.

پنجمین ویژگی در انتخاب اسکنر : عمق رنگ‌ :
به تعداد رنگ‌هایی که اسکنر قادر به شناسایی و ذخیره‌سازی آن‌ها استعمق رنگ می گویند که واحد آن بیت در هر پیکسب است . یک اسکنر مناسب باید حداقل قادر به شناسایی سی و شش بیت رنگ باشد . امروزه بسیاری از اسکنرهای خانگی تا چهل و هشت بیت در پیکسل را شناسایی می‌کنند که یک کیفیت اسکن مناسب را ارائه می‌کند .

ششمین ویژگی در انتخاب اسکنر : ناحیه اسکنر :
مانند پرینتر باید مشخص کنید سندهای شما در حدود چه سایزی هستند : A۴، A۳ یا اندازه‌های دیگری. حداقل ناحیه‌ای که برای اسکن نیاز خواهید داشت، ۵/‌۸ در ۷ /۱۱ است که به‌راحتی می‌توانید یک برگ A۴ را اسکن کنید. اندازه ۱۴*۵/۸ نیز مناسب است. بدیهی است که برای سندهای بزرگ‌تر از این اندازه، باید دنبال یک اسکنر مناسب باشید. حداکثر اندازه ناحیه اسکن یک اسکنر یکی دیگر از ملاک‌های قیمتی است.

هفمین ویژگی در انتخاب اسکنر : قیمت آن  .

هشمین ویژگی در  انتخاب اسکنر : گارانتی و خدمات پی از فروش . 

 نهمین ویژگی در انتخاب اسکنر :  سازگاری با سیستم‌ عامل کامپیوتر شما و یا هر سخت افزار دیگر .