طراحی فروشگاه و هایپرمارکت
روانشناختی و روان شناسی در طراحی فروشگاه و هایپرمارکت
آوریل 13, 2017
taro 9000
معرفی کامل صندوق فروشگاهی تارو Taro TC-9000
آوریل 15, 2017

۱۰ روش کاربردی برای یک فروش خوب

فروش خوب

فروش خوب

قسمت اصلی هر شرکتی یا تولید کننده ای را می توان بخش فروش آن انتخاب کرد . بدون فروش یعنی شرکت شما روی مرز ورشکستگی قرار دارد. این قسمت  درواقع گلوگاه استراتژیکی  شماست  که باید با یک سری استراتژیهای راهبردی ، این بخش را قوی تر کنید .

روش ها یی را که  در این مقاله خواهید آموخت در پیشرفت قسمت فروش شرکت شما نقش بسزایی ایفا خواهد کرد . این روش ها به شرح زیر است :

اولین روش: درست کردن لوگوی خاص و شیرین

logo

logo

لوگویی را برای شرکت خود انتخاب کنید که  با اولین نگاه اولین تاثیر که همان مهمترین و اثر بخش ترین می باشد را ایجاد کند .برای مثال  اگر محلی فکر می کنید و مشتریانتان یک قشر خاص و یا یک قوم یا یک شهرستان خاص هستند . حتما از نمادهای پر خاطره مثل مشاهیر آن قوم و ملت و شهر یا به آن چیزی که شهرت و افتخار می ورزند استفاده کنید  و همچنین سعی کنید در این بند تاکید بیشتر کنید زیرا مهمترین شروع و دروازه تجارت شماست و البته در بخش بازرگانی و بازاریابی به عنوان مهمترین دروازه مورد بحث و بررسی مطرح می شود زیرا اگر کالای تولید شما از لحاظ شکل و فرم ، به نظر مشتری جالب و جذاب بیاید ، قبول خواهد کرد که در مورد آن کالا با شما بحث کند و مزایا و معایب آن را پرس و جو کند درغیر این صورت به هیچ عنوان سراغ امتیازات و مسائل دیگر آن نخواهد رفت .

دومین روش : تسخیر تبلیغاتی اینترنت

تبلیغات

در اینترنت و فضای مجازی تبلیغ کنید به طوری که حتی به مشتریانی که می خواهید جایزه بدهید از کالای شرکتهای دیگر نیز استفاده کنید و فقط در قسمت کوچکی از آن در مورد کالای خود تبلیغ کنید به طور مثال اگر شما تولید کننده لوازم بهداشتی هستید ، کوپن های خاصی را برای خریداران ارائه دهید که به قید قرعه جوایزی به آنها که ممکن است شامل یک دستگاه لپ تاپ یا یک دستگاه چرخ خیاطی باشد ارائه دهید .

سومین روش : ایجاد فضای تبلیغاتی در تولیدات الکترونیکی

سایت های معروف

برای این کار می توانید درسایتهای اینترنتی یا هفته نامه ها و ماهنامه های الکترونیکی که به صورت هفته نامه یا ماهنامه تهیه وتوزیع می شوند ، تبلیغ کنید. این روش نیز می تواند در خیلی مواقع مهم جلوه کند چون استفاده کننده گان از اینترنت کم کم رو به استفاده بیشتر ازخبرنامه ها وهفته نامه ها رو نهاده اند.
در شرکتهای سازنده سخت افزار های کامپیوتری یا در سایتهایی که امتیازدادن فضا و عملیات Hosting را انجام می دهند، تبلیع کنید. زیرا این فضاها از جمله مسیرهای پر رفت و آمد مسیرهای مشتریان است که نباید از دست داد. سعی کنید در این بخش نیز آگهی خود را بسیار گیرا و جذاب تهیه کنید تا این دروازه را نیز از دست ندهید

چهارمین روش : همسان سازی کالا با رقبا

مثلا اگر شرکت رقیب برای همان کالا  ده درصد تخفیف می دهد شما نیز سعی کنید حداقل ده درصد تخفیف بدهید . قدرت رقابت با رقبا یک اصول اساسی در تجارت محسوب می شود . در ضمن اگر شرکت رقیب امتیاز ویژه ای برای کالای داده است هیچ وقت تعلل نکنید و شما نیز دست به اقدام بزنید .

پنجمین روش : هماهنگ سازی قیمت و خدمات

قیمت کالا

تلاش کنید قیمتی که به یک کالا اختصاص داده اید ، قیمت منطقی باشد نه قیمت بیشتر و نه کمتر . به طور مثال اگر کالای با ارزشی را با قیمت خیلی پایین تر عرضه کنید باعث خواهد شد که تاثیر عکس روی فروش شما داشته باشد و باعث شود که خریداران کالای شما به قیمت پایین کالا شک کنند و احتمال دهند که حتما عیب و ایرادی در کالای شما هست و برعکس اگر قیمت کالا ، بیشتر از قیمت واقعی آن باشد باعث خواهد شدکه فروش شرکت شما بسیار پایین بیاید و برقسمت فروش شرکت تاثیر سنگینی خواهد داشت .

ششمین روش : کاتالوگ  مزایای کالاها و خدمات

کاتالوگ

تمامی ویژگی ها و مزایای کالایتان را از ریز تا درشت در کاتالوگ کالا بنویسید . لیست پر بار مزایا در کاتالوگ یکی از استراتژی های مهم بازاریابی است البته به شرط اینکه کاملا واقعی باشد . زیرا اگر عکس یکی از مزایا وجود داشته باشد در اینصورت تاثیر خیلی بدی هم بر فروش شرکت و هم بر اعتبار شرکت خواهد گذاشت . کیفیت چاپ کاتالوگ شما هم خیلی مهم و اساسی است .

هفتمین روش : استفاده از بازاریابان تحصیل کرده و حرفه ای

بازاریابی

زمانی که شما قصد داشته باشید محصولاتتان را به بازار ارائه دهید از همان مرحله های  آغازین تولید کالا سعی کنید استادانه و کارشناسانه عمل کنید و به تمام فن و فنون تجارت آشنا شوید و بعدا اقدام کنید. هر قدر استادانه وارد صحنه تجارت شوید میزان شکست هایتان به همان اندازه کمتر خواهد شد . سعی کنید از تجارب دیگران نیز درامر تجارت استفاده کنید .

هشتمین روش : اصل احترام به مشتری

احترام به مشتری

خود و تمام کادر و پرسنل خود را طوری تربیت کنید که مودب باشند . و مودبانه تر رفتار کنند .  حتی اگر بعضی از مشتریان شرکت شما بی ادبانه رفتار کنند ، شما و کادرتان موظفید از منشور اخلاقی اطاعت کنید و با احترام و ادب رفتار کنید. اگر مشتری سر شما داد کشید کار او را سریع حل کنید زیرا به شدت و به سرعت در فروش کالاها یا خدماتتان تاثیر خواهد گذاشت و باعث خواهد شد که یک تبلیغات منفی روی شرکت شما داشته باشد .

 نهمین روش : اصل تاثیرگذاری

همان طور که در بندها و عملکردها پیشین ذکر کردیم اولین تاثیر مهمترین و پایدارترین تاثیر است . پس این فرصت را از دست ندهید و پایدارترین تاثیر را روی مشتری بگذارید تا مشتری جذب شرکت شما شود البته یاد آوری می کنیم که هیچ وقت سعی نکنید که از این بند سو استفاده شود، مثلا تبلیغاتهای دروغین انجام ندهید؛ حتی سعی کنید بارزترین و مهمترین کالای تولیدی خود را درمعرض دید قرار دهید .

 دهمین روش : عضویت در انجمن های مشهور و معروف

به عضویت در آمدن در انجمن های مشهور و معروف و برند  ، سبب می شود یک نوع اعتبار برای شرکت شما ایجاد شود و به اعتبار شرکت شما افزوده شود . البته حتما باید این عضویت را در بخش معرفی شرکت خود یادآوری کنید تا از آن اطلاع داشته باشند .