نکات کلیدی برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته کدام اند ؟

راهنمای انتخاب نصاب دوربین مدار بسته
راهنمای انتخاب بهترین نصاب دوربین مدار بسته ؟
۶ , بهمن , ۱۳۹۵

نکات کلیدی برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته کدام اند ؟

راهنمای دوربین مدار بسته

راهنمای دوربین مدار بسته

 

نکات کلیدی برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته کدام اند ؟

 

 انتخاب تکنیسین نصب یا نصاب دوربین مداربسته در نگاه اول کار ساده ای نیست. اما در این مطلب سعی داریم نکاتی را برای انتخاب بهتر مجری و نصاب دوربین مداربسته به شما آموزش دهیم.

 

نکته اول : تجهیزات دوربین مداربسته را خودم تهیه کنم یا آن را به عهده نصاب یا مجری بگذارم ؟

معمولا نصاب دوربین مداربسته و تجهیزات نظارتی کار خرید و فروش لوازم و تجهیزات سیستم مداربسته را به مشتریان خود را نیز انجام می دهد, اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که بهتر نیست خودم این محصولات را تهیه و توسط نصاب اقدام به نصب آنها کنم ؟ در اینصورت هزینه های من کاهش پیدا خواهد کرد ؟

در جواب این سوالها باید اول به این نکته توجه داشت که کار نصب و پیاده سازی سیستم مداربسته دارای هزینه های زیادی مانند هزینه های حمل و نقل تجهیزات سیستم مداربسته, ابزار آلات, هزینه نیروی انسانی و هزینه های پشتیبانی و ضمانت و … می باشد, علاوه بر این باید حاشیه سود قابل توجهی نیز برای مجری داشته باشد. با توجه به این هزینه های بالا معمولا هزینه نصب تجهیزات رقم قابل توجهی می شود که کارفرما معمولا راضی به پرداخت این مبلغ به مجری نمی شود, در اینصورت مجری برای جبران بخشی از هزینه های خود آنها را روی قیمت تمام شده تجهیزات محاسبه و دریافت خواهد کرد. شاید در صورت خرید تجهیزات و دوربین مداربسته توسط یک فروشنده دیگر هزینه های شما در خرید تجهیزات کاهش بیابد ولی نصابان حرفه ای معمولا در اینصورت با هزینه نصب پایین اقدام به نصب تجهیزات شما نخواهند کرد و رقم بالایی را از شما درخواست خواهند کرد. پس بهتر است در جواب این سوالها به شما بگوییم بهتر است که از یک مجری و فروشنده برای پیاده سازی سیستم مداربسته استفاده کنید اما اینکار نباید به قیمت متضرر شدن شما در خرید تجهیزات تمام شود. در ادامه نکاتی را در این مورد در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

نکته دوم : روش اطمینان از قیمت مناسب تجهیزات ارائه شده توسط مجری یا نصاب

برای اطمینان از مناسب بودن قیمت تجهیزات پیشنهادی مجری به شما بهتر است شفاف سازی صورت بگیرد, شما با استفاده از روش های زیر می توانید نسبت به شفاف سازی قیمت تجهیزات و جلوگیری از سو استفاده های احتمالی اقدام نمایید :

نکته سوم : استفاده از دوربین مداربسته با برندها معتبر

استفاده از دوربین های مداربسته بدون نام یا برندهای متفرقه علاوه بر اینکه هزینه های آینده شما را برای تعمیر و نگهداری افزایش می دهد احتمال سو استفاده نصاب را افزایش می دهد. این دوربین ها با توجه به اینکه معمولا ویژگی هایشان با مشخصات درج شده بر روی کاتالوگ یا جعبه آنها تفاوت دارد معمولا شما را با مشکل مواجه می سازند و معمولا امکان گرفتن استعلام قیمت متوسط بازار برای این محصولات وجود ندارد. پس بهتر است از دوربین مداربسته با برندها شناخته شده و معتبر که در رنج های قیمتی متفاوت برای کارایی های مختلف تولید شده اند استفاده کنید.

نکته چهارم : درخواست کاتالوگ محصولات , مدل و مشخصات و لیست قیمت

با استفاده از داشتن مدل و مشخصات محصول می توانید از طریق جستجو در اینترنت یا تماس با نمایندگی ها و فروشندگان محصول در ایران اقدام به تحقیق و بررسی محصول پیشنهادی نمایید و نسبت به وجود مدل پیشنهادی در محصولات شرکت تولید کننده تحقیق بیشتری کنید.

با داشتن لیست قیمت محصولات و مشخصات آنها می توانید انتخاب مناسبتری از بین محصولات یک شرکت کنید و با هزینه کمتر به نیازی که دارید برسید.

 

نکته پنجم : از نصاب ها برای نصب استفاده کنیم یا شرکت های دوربین مداربسته ؟

به طور کلی نمی توان گفت که قطعا نصاب مستقل برای کار شما مناسب است یا یک شرکت نصب دوربین مداربسته, در ادامه شمارو با مزایا و معایب هر کدام نسبت به فاکتورهای مختلف آشنا خواهیم کرد :

نکته ششم : هزینه نصب سیستم مداربسته

: در صورت انتخاب نصاب معمولا هزینه کمتری نسبت به شرکت های دوربین مداربسته برای نصب تجهیزات خود خواهید پرداخت.
نکته هفتم : کیفیت اجرا سیستم مداربسته :

این فاکتور بستگی به نصاب سیستم مداربسته و شخصیت فرد مجری و توانایی و مهارت او در کار دارد اما معمولا شرکت ها به دلیل محدودیت های قانونی و حفظ شهرت خود تعهد بیشتری در این بخش نشان می دهند.

نکته هشتم : گارانتی و پشتیبانی پیاده سازی :

در صورت انتخاب نصاب مستقل برای پیاده سازی سیستم مداربسته, بعد از اتمام کار معمولا نصاب هیچ مسئولیتی را در قبال مشکلات احتمالی نمی پذیرد. در صورتی که شرکتها معمولا برای مدتی شما در در قبال مشکلات احتمالی نصب پشتیبانی می کنند و شما نهایتا فقط با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب می توانید مشکلات سیستم مداربسته خود را توسط پرسنل پشتیبانی شرکت رفع نمایید.

نکته دهم : ریسک کلاه برداری :

  اگر یک شرکت ثبت شده یا مرکز معتبر فروش را به عنوان مجری سیستم مداربسته انتخاب کنید ریسک سو استفاده های احتمالی نزدیک به صفر می شود. در صورتی که نصابان مستقل می توانند به راحتی تعهدات خود را زیر پا گذاشته و در این حالت امکان پیگیری قانونی برای شما بسیار سخت خواهد شد.

نکته یازدهم : انتخاب شرکت یا نصاب مناسب دوربین مداربسته

در انتخاب شرکت مناسب می توانید به رزومه کاری آن و پروژه های قبلی آن توجه کنید, میتوانید کمی در مورد کیفیت اجرای پروژه های آن شرکت تحقیق کنید. علاوه بر این می توانید از دوستان و آشنایان خود در معرفی نصاب مناسب کمک بگیرید, نصاب یا شرکت نصب دوربین مداربسته مجتمع یا شرکتی که سیستم مداربسته را با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای آنها پیاده سازی کرده می تواند از گزینه های خوب شما باشد.